Для ефективної роботи Трастового фонду НАТО зі створення системи зміни військової кар'єри на цивільну буде створена Міжвідомча робоча група

опубліковано 05 жовтня 2017 року о 17:26

У рамках Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України буде створена Міжвідомча робоча група з питань соціальної та професійної адаптації військовослужбовців.

Таке рішення ухвалила Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе на черговому засіданні 5 жовтня.

Передумовою цього стала необхідність покращення міжвідомчої координації в рамках проектів Трастового фонду НАТО зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну. До складу робочої групи будуть включені представники всіх зацікавлених міністерств та відомств, зокрема, сектору безпеки і оборони, а також представники неурядових організацій.

Передбачається активна участь новоствореної робочої групи в розробці проекту Державної програми соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, а також пропозицій щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» задля приведення його у відповідність до реалій сьогодення.

Робоча група працюватиме в безпосередній тісній взаємодії з партнерами з Альянсу, зокрема, у рамках  Трастового фонду НАТО зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну.

«Ми повинні використати можливості Трастового фонду НАТО на повну. Необхідно виробити єдиний підхід до впровадження соціальної адаптації діючих військовослужбовців, військовослужбовців, які звільняються або вже звільнені, а також службовців з особливим статусом», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Віце-прем’єр-міністра, яскравим та надихаючим прикладом успішної координації складових сектору безпеки і оборони заради спільної мети є проект «Ігри Нескорених», адже до складу національної збірної увійшли представники різних силових структур та ветерани.

Окрему увагу члени Комісії приділили також питанням психологічної реабілітації, зокрема, у контексті розробки Порядку проведення психологічної реабілітації учасників АТО. Було наголошено на необхідності створення єдиного алгоритму надання послуг психологічної реабілітації військовослужбовцям та членам їхніх сімей, на основі якого здійснюватиметься підготовка відповідних фахівців.

Крім того, з урахуванням зростаючої актуальності створення нових та удосконалення існуючих механізмів соціальної адаптації військовослужбовців до цивільного життя, комісія вирішила офіційно звернутися до сторони НАТО, щоб продовжити функціонування Трастового фонду НАТО зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну, термін якого спливає у березні 2018 р.