• In English
 • Мінприроди та ЄБРР створять проектний офіс для проведення реформи у системі управління водними ресурсами
  опубліковано 05 жовтня 2017 року о 17:30

  Мінприроди та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочали процес створення проектного офісу H2Office, який працюватиме над удосконаленням концепції реформування системи управління водними ресурсами та розмежуванням функцій реалізації водної політики і управлінням інфраструктурою, а також наданням послуг.

  Нещодавно відбулось засідання робочої групи Міністерства екології та природних ресурсів, на якому створено відповідну наглядову раду за участі провідних експертів-практиків з реформування державного сектору України, спеціалістів у сфері водного господарства, зрошення та дренажу, представників міжнародних організацій та Мінприроди і затверджено план роботи проектного офісу H2Office.

  Передбачається, що новостворений офіс також працюватиме над пілотним інвестиційним проектом з реконструкції зрошувальної системи півдня України.

  Нагадаємо, що раніше Уряд звернувся до ЄБРР із проханням надати підтримку зусиллям з реформування системи управління водними ресурсами, зокрема, шляхом розробки та подальшої реалізації пілотного проекту на одній із зрошувальних систем півдня України.

  Загальна мета проекту полягає у підвищенні ефективності управління водними ресурсами через впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Це дозволить  з’ясувати  інституційні та функціональні недоліки як національного управління водними ресурсами, так і національної системи зрошення та дренажу.

   

  Довідково

  Останні десятиліття інфраструктура водного господарства, зрошення та дренажу знаходилась в умовах хронічного недофінансування та неефективного управління. За цей час, технічний стан об’єктів інфраструктури стрімко погіршився, а площа зрошуваних земель в Україні неухильно зменшувалась з 2,29 млн га в 1991 році до 0,37 млн га в 2017 році.

  З кожним роком сільське господарство України все більше і більше відчуває на собі негативний вплив глобальних змін клімату. За таких обставин, зрошення є необхідною складовою забезпечення стійкості агровиробництва до змін клімату, покращення продуктивності галузі, збільшення обсягів та якості сільськогосподарського виробництва.