• In English
  • Вугільна теплоенергетика: шляхи реконструкції та розвитку
    опубліковано 26 вересня 2017 року о 14:24

    26 вересня розпочалась XIII Міжнародна науково-практична конференція «Вугільна теплоенергетика: шляхи реконструкції та розвитку».

    У Конференції, що проходить 26-28 вересня у Великому конференц-залі НАН України, взяли участь представники Міненерговугілля України, Громадської ради при Міненерговугілля України, Інституту вугільних енерготехнологій НАН України,  провідних наукових установ та підприємств галузі.

    Від Міненерговугілля учасників заходу привітала директор Департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець.  У промові О. Буславець відзначила важливість прийняття Енергетичної стратегії України до 2035 року, якою визначений стратегічний вектор енергетичного розвитку держави. Також наголосила на важливій ролі теплоенергетики у функціонуванні Об’єднаної енергетичної системи України, оскільки виробіток електричної енергії ТЕС та вугільними ТЕЦ складає близько 35% в структурі виробництва електричної енергії.

    О. Буславець поінформувала про виконання Плану реконструкції та модернізації теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей у період до 2020 року, у межах якого з 97 енергоблоків теплових електростанцій загальною встановленою потужністю 27,5 ГВт реалізовано 24 проекти реконструкції. Реалізація зазначених проектів дозволила продовжити період експлуатації енергоблоків на 15-20 років, підвищити їх ефективність на 6-10% та збільшити встановлену потужність на 426 МВт.

    Пріоритетним для України є питання енергетичної безпеки. Тому важливим кроком є реалізація  пілотних проектів з переведення протягом 2016-2017 років енергоблоків ст. № 2 та ст. № 5 Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» на газову групу вугілля для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля (наразі тривають пусконалагоджувальні роботи).

    Окремо зупинилася директор Департаменту на реалізації проекту реконструкції енергоблоку № 6 Слов’янської ТЕС ПАТ «Донбасенерго», який передбачений новим Планом реконструкції (затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 133-р від 01.03.2017). Проектом передбачено будівництво двох маневрових енергоблоків по 330 МВт з котлами за технологією ЦКШ (циркулюючий киплячий шар), яка дає можливість спалювати низькоякісні марки вугілля з високим вмістом золи, забезпечуючи при цьому виконання європейських вимог до рівня викидів пилу, окислів сірки та азоту.

    «Введення в експлуатацію нових вугільних енергоблоків, які відповідають всім сучасним вимогам економічності, безпеки і чистоти навколишнього середовища, сприятиме зміцненню енергетичної безпеки країни», - наголосила Ольга Буславець.

    Також О.Буславець як Голова Українсько-Данського Енергетичного центру, який діє відповідно до Угоди між Міненерговугілля та МЗС Данії, відзначила ефективну співпрацю з данськими експертами, зокрема щодо розробки довгострокової моделі розвитку енергетичного сектору та створення дієвих інструментів, які дозволять обирати оптимальні шляхи реалізації стратегії та здійснювати моніторинг її виконання.

    Привітав учасників Форуму й голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник.

    Згідно з програмою Форуму сьогодні учасники обговорять питання сучасних тенденцій котлобудування, техніко-економічних аспектів виконання Національного плану скорочення викидів, перспективи використання вугілля на ТЕС України з огляду на мету скорочення викидів парникових газів  та інші важливі питання.

    Протягом 27-28  вересня форум продовжить роботу.