• In English
 • Традиційні та регіональні продукти харчування є однією із можливих точок зростання аграрної галузі, - Олена Ковальова
  опубліковано 26 вересня 2017 року о 14:22

  21 вересня під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулось засідання робочої групи з питань розвитку виробництва регіональних і традиційних продуктів харчування, яке стало своєрідною стартовою нарадою щодо подальшої роботи зі створення аналогічної до європейської комплексної системи PDO/PGI/TSG для харчових продуктів. У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Офісу підтримки реформ Мінагрополітики, європейські експерти, представники громадських організацій.

  «Результатом налагодження комплексної системи PDO/PGI/TSG стане захист економічних інтересів та підвищення маркетингового потенціалу українських виробників продовольства, особливо малих та середніх. Також це матиме позитивний ефект для розвитку сільської місцевості, зокрема, в частині зростання інтересу до сільського туризму», – наголосила Олена Ковальова.

  Під час зустрічі було акцентовано увагу на питаннях адаптації та апроксимізації законодавства України до регулювання Європейського Союзу щодо системи PDO/PGI/TSG для харчових продуктів.

  Також європейські колеги поділилися досвідом запровадження подібної системи у своїх країнах.

  Довідково

  PDO – Protected designation of origin. Назва області, визначеного місця або назви країни, яку використовують як позначення для сільськогосподарського/харчового продукту, який походить з такої області, місця або країни, якість або властивості, яких значно або виключно визначені географічно навколишнім середовищем.

  Щоб отримати статус PDO, продукт повинен бути повністю виготовлений в конкретному регіоні, щоб набути унікальні властивості.

  PGI – Protected geographical indication. Назва області, визначеного місця або назви країни, яку використовують як позначення для сільськогосподарського/харчового продукту, який походить з такої області, місця або країни, якість або властивості, яких значно або виключно визначені географічно навколишнім середовищем.

  Щоб отримати статус PGI, продукт повинен бути частково виготовлений в конкретному регіоні, щоб набути унікальні властивості.

  TSG – Traditional specialty guaranteed. Харчовий продукт з особливими характеристиками, що чітко відрізняють його від інших продуктів цього ж виду у результаті використання традиційних інгредієнтів та/або внаслідок традиційного складу, та/або використання традиційної технології виробництва/переробки.