
Іван Руснак взяв участь у роботі навчально-методичного збору в Національному університеті оборони України
У роботі навчально-методичного збору наукових, науково-педагогічних працівників та офіцерів постійного складу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського взяв участь перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. Він ознайомив учасників заходу із основними параметрами оборонного планування, результатами їх виконання в 2016-2017 роках та прогнозом на 2018 рік.
«Необхідність виступити перед початком нового навчального року перед колективом університету із системним оглядом поглядів та засад реалізації державної політики у сфері оборони обумовлена тим, що ця інформація є доцільною для науково-педагогічних працівників провідного військового вишу держави. Відомості є оновленими, їх готували аналітичні структури Міністерства оборони та Генерального штабу. Тому ця інформація в повній мірі може бути використана викладачами для підготовки та проведення різних видів навчальних занять зі слухачами», – зазначив перший заступник Міністра оборони України.
«Ніхто поки не може взяти на себе відповідальність, шукаючи відповідь на питання, коли закінчиться агресія на сході країни. Адже способи її ведення, які застосовує Російська Федерація по відношенню до України, вказують на те, що у довготривалій перспективі агресія й надалі матиме форму гібридної війни. Усім, хто причетний до функціонування сектору безпеки та оборони важливо активізувати роботу з реалізації пріоритетних завдань щодо виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року, ‒ констатував перший заступник глави оборонного відомства.
За його словами, пріоритетом національних інтересів є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі та в євроатлантичний безпековий простір з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору. У середньостроковій перспективі Україна використовуватиме, насамперед, власні можливості та залишає за собою право обирати спосіб гарантування державного суверенітету і територіальної цілісності.
Учасники навчально-методичного збору активно долучилися до
обговорення теми виступу з актуальних питань державної політики у сфері оборони
та військового будівництва. Представники університету також виступили із
доповідями за планом заходу.