• In English
 • Цього року Головне управління Держгеокадастру у Львівській області оновило нормативну грошову оцінку земель 313 населених пунктів
  опубліковано 31 липня 2017 року о 10:33

  У 2017 році землевпорядники організували та завершили роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель 313 населених пунктів Львівської області. За цим показником Львівщина лідер порівняно з іншими областями України.

  Роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, взаємодії Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з місцевими радами щодо погодження сесіями технічної документації та прийняття радами відповідних рішень, виділення коштів.

  На сьогодні ще 114 технічних документацій з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів перебувають у роботі, для ще п’яти населених пунктів розроблено технічні документації, що очікують затвердження на сесіях місцевих рад. В інших 14 населених пунктах, які потребували проведення відповідних робіт у 2017 році, відбувається зміна меж, після їх затвердження місцевими радами буде розпочато роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель.

  «Базова нормативна оцінка проведена для всіх міст, сільських населених пунктів Львівщини. Щорічно наші працівники організовують роботи з її оновлення, там де це необхідно, відповідно до законодавства, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Останні роки ми цю роботу проводимо у повному обсязі. Наприклад минулого року здійснили оновлення цієї оцінки для 77 населених пунктів. В цьому питанні важлива підтримка на рівні обласного бюджету, адже після оновлення оцінки надходження до місцевих бюджетів від плати за землю переважно зростають в декілька разів», – відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

  Довідково

  На території Львівської області повністю проведено нормативну грошову оцінку земель всіх 1928 населених пунктів.

  Нормативна грошова оцінка земель є базою для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

  Після проведення нормативної грошової оцінки місцеві ради приймають рішення та затверджують розмір плати за землю у відсотках до неї. В середньому після проведення повторної нормативної грошової оцінки земель плата за землю збільшується в 1,5-3 рази.

  Згідно з чинним законодавством нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.