• In English
  • Вадим Черниш: Міністерство координує зусилля міжнародних організацій щодо надання допомоги східним областям
    опубліковано 27 липня 2017 року о 10:19

    В МТОТ відбулася зустріч з представниками міжнародних організацій-партнерів та представниками урядів різних  країн, щоб обговорити потреби та стратегічні напрямки розвитку Донбаського регіону. На зустрічі в МТОТ були присутні представники Світового банку, USAID, ECHO, GIZ, EU, урядів Канади, Франції, Данії, Ізраїлю.

    «Сьогодні Міністерству вдається координувати зусилля міжнародних організацій для вирішення питань розвитку Донецької та Луганської областей, їхньої економічної активності, соціальної стабільності та згуртованості. Інфраструктурне відновлення регіонів, надання доступу до необхідних послуг, доступу до інформації, облаштування контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду, гуманітарна допомога малозабезпеченим та незахищеним верствам населення на сході – усіма такими проектами опікується, в тому числі, наше Міністерство. Ми надаємо платформу міжнародним партнерам для з’ясування потреб постраждалих регіонів та вибудовуємо роботу без дублювання функцій та подвійного фінансування. Ми вдячні за дослідження, які організації проводять в Луганській та Донецькій областях, а також в інших областях, які зазнають впливу конфлікту. Це дозволяє нам правильно планувати дії та розставляти пріоритети.», – сказав Вадим Черниш під час вступного слова.

    Державний секретар Міністерства Сергій Злакоман, в свою чергу, зазначив, що стратегічним пріоритетом МТОТ є затвердження Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України», яка має три складові: розбудова інфраструктури та надання соціальних послуг, економічне відновлення та зміцнення соціальної стійкості, розбудова миру і громадської безпеки.

    «Також важливою є імплементація Плану заходів, спрямованих на реалізацію внутрішньої політики щодо населення непідконтрольних територій, ухваленого Урядом в січні цього року,  відновлення об’єктів та систем життєзабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей, реінтеграція/інтеграція внутрішньо переміщених осіб, їх соціальна,  психологічна та професійна  адаптація, забезпечення їх житлом, роботою, надання доступу до якісних соціальних та адміністративних послуг, тощо», – зазначив Сергій Злакоман.

    Під час зустрічі представники Агентства США з міжнародного розвитку USAID поділилися власним баченням перспектив розвитку східних регіонів, яке ґрунтується на дослідженні потреб населення та багатосекторальної оцінки можливостей даного регіону.

    «Мета дослідження – вивчення можливостей реалізації допомоги для раннього відновлення та розвитку Донецької та Луганської областей. Основна увага приділялася вивченню соціальної згуртованості , поінформованості населення, економічному відновленню, питанням інфраструктури та донорської активності в областях», – сказав представник USAID в Україні Бен Лонг.