МТОТ запустив геопортал даних для моніторингу наслідків конфлікту та переміщення в Східній Україні

опубліковано 21 липня 2017 року о 12:43

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України запустило геопортал «Платформа даних для моніторингу соціально-економічних наслідків конфлікту та переміщення в Східній Україні». 20 липня Вадим Черниш презентував геоплатформу громадськості. Вона знаходиться у вільному доступі за адресою http://portal.mtot.gov.ua/.

Платформа даних, де акумулюється вся інформація про регіони, які найбільше постраждали внаслідок конфлікту, створена спільно з фахівцями МТОТ, Світового банку та Стокгольмського інституту дослідження проблем миру.

«Портал може містити інформацію з державних баз даних, систематизує інформацію від міжнародних партнерів. Ми презентували платформу у Стокгольмі та Вашингтоні і отримали схвальні відгуки. Україна постійно підвищує рівень своєї спроможності та здатність реагувати на наслідки конфлікту», – сказав Вадим Черниш.

У свою чергу Державний секретар МТОТ Сергій Злакоман ознайомив присутніх з основними можливостями геоплатформи.

«Портал уже доступний і працює в режимі дослідної експлуатації. Це шість основних інтерфейсів, які згруповані за різними типами інформації. Основний інтерфейс «Загальні» дані». Це геокодована карта, на якій зараз розміщено 1287 об’єктів та проектів з прив’язкою до GPS-координат. Зверніть увагу – широка система фільтрів: територія, стан проекту, джерела фінансування, більше десяти категорій об’єкту (житло, транспорт тощо)», – зазначив Сергій Злакоман.

В.о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, Європи та Центральної Азії Клавдія Максименко переконана, що подібні досягнення дозволяють Україні вигідно позиціонувати себе на світовій арені, бути активним учасником розбудови миру.

«Україна стає генератором контенту, досвіду, який використовуватимуть інші країни. Ми перейшли з позиції реципієнта, країни, яка потребує допомоги, в позицію країни, яка створила щось корисне для себе і для багатьох інших партнерів, які перебувають у подібних обставинах. Все це не було б можливе, якби не наполегливість Міністерства, його зацікавленість  у створенні такої системи. Також це не стало б можливим без фінансування від Уряду Великобританії. Дуже важливий досвід Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, який допоміг зі стратегічним баченням цього порталу», – зауважила Клавдія Максименко.