• In English
 • У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулась робоча зустріч із експертами Групи підтримки України Європейської Комісії
  опубліковано 20 липня 2017 року о 10:56

  19 липня 2017 року відбулася робоча зустріч з представниками Групи підтримки України Європейської Комісії під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко. З європейської сторони у розмові взяли участь керівник енергетичної групи Групи підтримки України Торстен Веллерт, член енергетичної групи Рута Балтаузе.

  Сторони обговорили актуальні питання співпраці в енергетичній галузі, зокрема, сучасний стан реформування ринку газу та електроенергії; короткострокові та середньострокові перспективи впровадження Закону України «Про ринок природного газу»; ключові фактори реформи ринку електроенергії; етапи впровадження Закону України «Про ринок електроенергії» та їх основні характеристики.

  Окрему увагу сторони приділили співробітництву в рамках Робочого плану на 2017 на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між Україною та ЄС спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії.

  Заступник Міністра зазначила, що наразі розгляд зауважень зацікавлених центральних органів виконавчої влади до Енергетичної стратегії України до 2035 року перебуває на завершальному етапі, і в найкоротший термін документ буде подано на розгляд Уряду. “Ми пройшли тернистий шлях написання та фіналізації тексту документа, в якому визначили візію розвитку паливно-енергетичного комплексу нашої країни на довгострокову перспективу. Оновлена Енергетична стратегія на період до 2035 року є фундаментом для досягнення енергетичної незалежності України, забезпечення енергетичної безпеки її громадян”, – підкреслила Наталія Бойко.

  Директор департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець поінформувала про співпрацю з Королівством Данія та стан реалізації проекту «Українсько-данський енергетичний центр». Зокрема, було окреслено основні моменти щодо ІІ фази проекту, де заплановано низку завдань з моделювання довгострокового прогнозного балансу електроенергії, а також інші заходи. Директор департаменту також прокоментувала процес розроблення вторинного законодавства до Закону України «Про ринок електричної енергії України».

  Директор департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександр Лісніченко розповів про перебіг процесу реформування нафтогазового сектору. Він наголосив, що «анбандлінг» Нафтогазу виходить на фінішну пряму, і завершення реформи стримує тільки рішення Стокгольмського арбітражу. “Триває робота з розгляду доцільності створення газового хабу в Україні”, – резюмував Ольга Лісніченко.

  Представники Європейського Союзу висловили підтримку щодо впровадження реформ, а також звернули увагу на важливість міжсекторальної роботи.