• In English
  • Міненерговугілля та Європейська Комісія опрацюють оптимальну модель реформування газосховищ України
    опубліковано 17 липня 2017 року о 14:11

    Україна та Європейський Союз розпочали проект комплексного вивчення українських підземних сховищ газу (ПСГ), результатом якого має стати оптимальна модель реформування вітчизняних газосховищ.  Міненерговугілля виступає кінцевим бенефіціаром даного проекту та очікує отримати від Європейської комісії дорожню карту - модель реформування вітчизняних газосховищ.

    Реалізовувати проект буде консорціум, до якого входять один зі світових лідерів з управлінського консалтингу, французький оператор ПСГ (Storengy) та міжнародна юридична фірма (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang).

    «Газосховища – базис для розбудови газового ринку України, тому реалізація даного проекту одна з передумов створення конкурентного середовища», - прокоментував подію заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Прокопів.

    Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги зі зберігання газу на наступні 20 років та вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів для Міненерговугілля буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

    Команда проекту проаналізує, чи якісь із наявних газосховищ є необхідними для ефективної роботи газотранспортної системи України. Таким чином, цей проект є важливим для впровадження Закону України «Про ринок природного газу» та виконання зобов’язань України щодо відокремлення від Нафтогазу функції транспортування газу.

    Проект фінансується Європейським Союзом і спрямований на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку.