• In English
  • На Херсонщині фахівці здійснили 306 перевірок дотримання вимог земельного законодавства
    опубліковано 11 липня 2017 року о 11:03

    Упродовж ІІ кварталу нинішнього року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснили 306 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. У результаті було виявлено 118 порушень на землях загальною площею понад 3 тис. гектарів. За виявленими правопорушеннями інспектори видали 85 приписів на їх усунення.

    До громадян та посадових осіб, дії яких містять ознаки правопорушень, застосовувалися заходи адміністративного впливу, внаслідок чого складено 66 протоколів. Крім того, за адміністративними справами було винесено 53 постанови про накладення адміністративних стягнень на суму майже 11,5 тис. гривень. За 26 постановами порушники земельного законодавства сплатили 5 672 гривень.

    Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, державні інспектори нарахували відшкодування у сумі понад 2,8 млн грн , з яких у добровільному порядку правопорушники сплатили близько 168 тис. гривень. Три справи із нарахованими збитками на суму більш ніж 754,7 тис. грн передано на розгляд прокуратури Херсонської області.

    Довідково

    Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основними завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель є:

    забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

    забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

    запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

    забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.