• In English
  • Глава Уряду - керівництву ЄБРР: Ми вдячні Банку за підтримку реформ
    опубліковано 05 липня 2017 року о 21:43

    Кабінет Міністрів України високо цінує співробітництво із Європейським банком реконструкції та розвитку у впровадженні реформ та реалізації проектів в реальному секторі економіки. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під  час засідання Ради директорів ЄБРР під головуванням Президента Банку Суми Чакрабарті.  Глава Уряду України взяв участь у засіданні в рамках візиту до Великої Британії.  

    "Вдячний Європейському банку реконструкції та розвитку за підтримку конкретних програм, реформ, які ми сьогодні впроваджуємо. За останні роки ми досягли успіху: забезпечили макроекономічну стабілізацію, відновили економічне зростання, маємо позитивні показники зростання економіки у 2017 році. Економіка починає відновлюватися, і нам потрібно провадити системні реформи. Ми за це боремося, і ваша підтримка є дуже важливою", - зазначив Глава Уряду.

    Він додав, що відданість курсу реформ вже приносить свої результати та досягнення. Серед них – ухвалення антикорупційного законодавства, дерегуляція ринку газу, запровадження системи електронних державних закупівель та е-декларування для державних службовців, початок реформи державної служби, перехід до середньострокового бюджетного планування.

    Наразі Уряд, за словами Володимира Гройсмана, визначив п’ять пріоритетних реформ, реалізація яких до 2020 року дозволить "захистити макроекономічну стабільність пришвидшити економічне зростання, відновити справедливість в країні". Йдеться про  пенсійну реформу, реформу системи охорони здоров’я,  що вже знаходяться в Парламенті, масштабну приватизацію за новим законодавством, яке вже обговорено в Уряді і направлене на розгляд до Президента, а також про земельну реформу та реформу освіти.

    Окремий рядок плану реформ – створення сприятливого ділового клімату, як шляхом створення інституцій, так і за допомогою правильних регуляторних рішень. Серед інституціональних новацій – створення Офісу залучення та підтримки інвестицій, Національного комітету з промислового розвитку, діяльність якого спрямована на відновлення кооперації між промисловими підприємствами, та Офісу з просування експорту. Розумні регуляції торкаються полегшення адміністрування податків та зменшення корупційних ризиків в роботі контролюючих органів. Свідченням результативності вжитих Урядом заходів є, зокрема, зростання позицій України у Індексі інвестиційної привабливості від Європейської Бізнес Асоціації – вперше за 6 років.  

    "Ми ламаємо зарегульованість, відроджуємо інституційну спроможність, просуваємо децентралізацію, що є однією з найбільш успішних реформ в країні. Ми дали повноваження на місця, провели дерегуляцію, і йдемо вперед", - наголосив Глава Уряду.

    У свою чергу Президент ЄБРР Сума Чакрабарті відзначив високий рівень взаємодії ЄБРР і України. Він підкреслив, що це "результат багатьох реформ, які Уряд проводить після Революції гідності", і саме тому Європейський банк реконструкції та розвитку продовжить підтримку України у реалізації необхідних змін.