• In English
  • Таврійський університет за підтримки МТОТ та МОН швидко відновив ресурсну базу і запрацював на повну потужність
    опубліковано 20 червня 2017 року о 12:27

    Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського розпочав другий набір абітурієнтів після вимушеного виїзду з Криму у зв’язку з окупацією півострова. Сьогодні вже можна остаточно стверджувати, що навчальний заклад зміг не лише врятувати свої надбання, але й розвиватися в нових умовах. Про це повідомив виконуючий обов’язки ректора ТНУ Володимир Казарін під час ефіру на каналі «UA Крим».

    «Ми вдячні Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерству освіти та науки і Верховній Раді. Нас дуже активно підтримували. Спільними зусиллями ми вирішили питання ресурсної бази. Нам надали навчальні корпуси. Головна наша будівля на Печерську. Ми отримали гуртожитки у різних частинах міста. Ми отримали спортивні бази. Сьогодні у матеріальному положенні ВНЗ забезпечений і здатний проводити навчальний процес на високому рівні. Ми навіть відкрили філіали у Луцьку та Кропивницькому», - сказав він.

    Професор також додав, що до складу Таврійського університету планують увійти українські ВНЗ, які досі знаходяться на тимчасово окупованій території. Важливо, що студенти з числа внутрішньо переміщених осіб  зможуть безкоштовно проживати в гуртожитках уже з 1 вересня 2017 року.

    У свою чергу радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько зазначила, що в Криму зараз немає можливості вивчати українську мову. Тому для кримських абітурієнтів в Україні запроваджена спрощена система для вступу до ВНЗ.

    Наостанок Володимир Казарін повідомив, що Таврійський університет готовий провадити дистанційне навчання для українських політв’язнів в анексованому Криму: «Серед ув’язнених - наші студенти. Геннадій Афанасьєв був нашим студентом-юристом. А студентом-геологом був Олександр Кольченко. Він засуджений до 10 років колонії суворого режиму. Зараз ми з його мамою оформляємо документи, щоб він мав право дистанційно навчатись. Він має право на доступ до комп’ютера принаймні двічі на тиждень – ми йому надсилатимемо завдання, він їх вирішуватиме».