• In English
 • 25 травня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 травня 2022 року о 17:05

  Головне:

  • Уряд врегулював механізм передання дитини, тимчасово евакуйованої (переміщеної) на територію іншої держави, в сім’ю усиновлювачів. До прийняття цього рішення усиновлювачі були зобов’язані особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї, в якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей. В умовах воєнного стану присутність представника служби у справах дітей за кордоном для передачі дитини усиновлювачам є великою проблемою, тому передбачено передання дитини за умови набуття чинності відповідного рішення суду в присутності представника консульської установи України. Таким чином держава забезпечує реалізацію права тимчасово переміщених дітей бути усиновленими.
  • 43 тис. хромбуків, які отримає Україна в межах підписаної з компанією Google угодою, будуть розподілені не тільки між ЗЗСО, а й профтехами. Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ проводить роботу щодо збору інформації про потреби об'єднаних територіальних громад у забезпеченні комп’ютерною технікою вчителів шкіл та закладів професійно-технічної освіти для навчального процесу. "Наразі ми маємо інформацію про потребу у понад 90 тис. девайсах для освіти. Ця потреба постійно змінюється, адже кількість закладів освіти, які руйнуються, освітян і дітей, які потребують, зростає", - зазначив Сергій Шкарлет. За його словами, 43 тис. хромбуків, які отримає Україна в межах підписаної з компанією Google угодою, будуть розподілені не тільки між ЗЗСО, а й профтехами.
  • У період воєнного стану національний контакт-центр МОЗ надає безоплатні медичні консультації за телефоном 0-800-60-20-19. У період воєнного стану національний контакт-центр Міністерство охорони здоров'я надає безоплатні медичні консультації. Щоб отримати онлайн-допомогу від фахівців, потрібно звернутися за номером 0-800-60-20-19. Лікарі, які працюють на лінії, надають різноманітну допомогу: від консультації щодо догляду за новонародженою дитиною, запиту про аналоги препарату до питань про те, що робити у разі високого тиску та симптомів, що вказують про підозру на інфаркт. До роботи на «гарячій лінії» залучено 48 медичних працівників різних спеціальностей. Спеціаліст може обговорити клінічні проблеми з пацієнтом та надати рекомендації щодо лікування.
  • 25 антарктичних країн підтримали Україну та влаштували демарш представнику рф під час наради з договору про Антарктику. На щорічній нараді з Договору про Антарктику 25 країн-учасниць висловили рішучу підтримку Україні у зв'язку зі збройною агресією РФ та влаштували демарш під час виступу російського представника, демонстративно залишивши залу засідань. Це відбулося 24 травня 2022 року, в Берліні, де триває 44-та Консультативна нарада Договору.
  • Ймовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже мала. Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Для того, щоб заразитися, потрібен тривалий контакт з інфікованою людиною. Зараз це доволі малоймовірно через обмежену кількість туристичних маршрутів. Система епіднагляду у кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Тобто навіть якщо українець за кордоном матиме контакт з інфікованою людиною або сам захворіє, то до повного одужання він буде під наглядом.
  • МОЗ доставило у заклади охорони здоров’я 75 апаратів ШВЛ. Нові апарати штучної вентиляції легень отримали заклади охорони здоров’я у 22 регіонах України. Це розподіл гуманітарної допомоги, яку нещодавно отримало Міністерство охорони здоров’я від асоціації «Медична і благодійна допомога Франція-Україна». Усього французька асоціація передала закладам охорони здоров’я України 75 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Відповідне обладнання є надзвичайно важливим для відділень інтенсивної терапії, зокрема під час лікування COVID-19. Оскільки допомагає пацієнтам у разі важких або критичних станів хвороби, коли самостійне дихання недостатнє, а насичення крові киснем падає.
  25 травня: Ситуація в соціальній сфері