• In English
 • 25 серпня: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 серпня 2023 року о 14:41

  Головне:

  • За минулий тиждень 92 українці отримали кредити на 139,3 млн грн на придбання житла за програмою єОселя. З початку дії програми вже 2555 родин отримали пільгові іпотечні кредити на суму 3,59 млрд грн. Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%.
  • Уряд спростив процедуру отримання статусу учасника бойових дій. Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міноборони проект постанови про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій. Тепер для звернення до відповідних комісій із визначення статусу учасника бойових дій достатньо надавати лише одну довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України. «Ця довідка повинна містити інформацію про документи, які підтверджують участь особи у відповідних заходах, і саме вона стане основою для присвоєння статусу учасника бойових дій. Цей крок значною мірою допоможе звільнитися від зайвої бюрократії і прискорити процедуру визнання внеску у захист України та присвоєння їм статусу учасника бойових дій».
  • Уряд надаватиме роботодавцям компенсацію до 100,5 тис. грн за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп. Уряд запроваджує програму виплат компенсації таким роботодавцям на придбання необхідних меблів, технічних засобів. Передбачається надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць:
  • для осіб з інвалідністю І групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
  • для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

  Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

  • меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць;
  • допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

  Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

  • Українці, що тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати пенсії та допомоги міжнародними поштовими переказами «Укрпошти». Зараз проект охоплює тих пенсіонерів, що знаходяться у Польщі, але згодом розшириться й на інші країни. Щоб отримувати пенсію чи грошову допомогу міжнародним пенсійним переказом за рахунок отримувача, необхідно подати Заяву до Укрпошти.
  • За підсумками чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 5,5 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 71 ветеран та члени родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 26 млн грн. Серед 17 переможців чергової хвилі 14 - учасники бойових дій, 3 - члени родин ветеранів. Більшість з них - 12 переможців - запросили грант до 250 тис грн, 5 - до 500 тис. грн. На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити перукарню, кав’ярню і ресторан азіатської кухні, СТО, магазин будматеріалів, запустити виробництво текстильної продукції та паливних пелетів, а також відновити роботу піцерії, яку змушені були закрити через війну. Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу - планують розширити послуги салону краси, бази відпочинку, СТО, збільшити асортимент магазину автозапчастин, обсяг пошиття етноодягу, розширити мережу пекарень.
  • Майже 100 онкохворих українських дітей пройшли лікування в Нідерландах. Центр дитячої онкології Принцеси Максіми (Princess Máxima Center for Pediatric Oncology) у місті Утрехті – найбільший центр дитячої онкології у Європі. Медзаклад одразу після повномасштабного вторгнення рф, ще в березні 2022 року, відгукнувся на запит українських колег із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру щодо евакуації дітей з онкологічними захворюваннями, організував літаки, поселення, підтримку сімей. Він приймає на лікування найважчих українських пацієнтів: тут уже пройшли лікування 95 маленьких українців. Крім того, лікарі з України мають змогу на запрошення Центру проходити тут стажування, працювати пліч-о-пліч із колегами з Нідерландів й обмінюватися досвідом.
  • єРобота: 5,5 млн грн грантів від держави на розвиток ветеранського бізнесу. За підсумками чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 5,5 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 71 ветеран та члени родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 26 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
  25 серпня: Ситуація у соціальній сфері