• In English
 • 25 постраждалих українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію цього тижня
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 11 серпня 2023 року о 12:04

  Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що завдяки співпраці з Європейською комісією та міжнародними партнерами евакуаційні рейси для постраждалих українців, які потребують спеціалізованого лікування та реабілітації, тривають від початку війни. 

  Цього тижня організовано медичну евакуацію ще однієї групи громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Так, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 19 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Німеччини, Данії та Норвегії. Ще 6 українців було направлено на протезування до США завдяки підтримці благодійних фондів.

  Доправлення на лікування за кордон здійснюється практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході та прифронтових територіях. Евакуаційні рейси, організовані МОЗ та партнерами, тривають, а постраждалі українці мають змогу пройти лікування та/або реабілітацію за кордоном.

  Нині у складі групи евакуйовані пацієнти з мінно-вибуховими травмами та онкопацієнти. Всі вони потребують продовження спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

  Ефективна евакуація пацієнтів відбувається через запит Міністерства на евакуацію та отримання пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. 

  Звертаємо увагу, що сьогодні для українців є декілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, зокрема через: 

  • обласний департамент охорони здоров’я;
  • подання особистої заявки на медичну евакуацію через розділ «Громадянам» на сайті Міністерства охорони здоров’я України;
  • подання заявки на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців, яке здійснюється через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

  Детальний алгоритм евакуації є за посиланням. 

  Нагадаємо, що від початку війни загалом завдяки співпраці МОЗ та партнерів вдалося направити на лікування вже понад 4 000 українців.