• In English
 • У 2016-2017 роках поліція розшукала близько 700 міжнародних злочинців, - Василь Неволя
  опубліковано 25 квітня 2017 року о 15:10

  У 2016-2017 роках поліція розшукала близько 700 міжнародних злочинців. Про це повідомив сьогодні, 25 квітня, начальник департаменту Європолу і Інтерполу в Україні, доповідаючи на колегії МВС про перспективи розвитку міжнародного поліцейського співробітництва.

  Зокрема, він повідомив, що за допомогою використання міжнародних баз даних українські правоохоронці значно збільшили ефективність своєї роботи у сфері розшуку злочинців.

  «Протягом 2016 року встановлено місцезнаходження 492 осіб, у 2017 – вже 178», – зазначив Василь Неволя.

  Крім того, він додав, що з використанням можливостей Інтерполу протягом 2016-2017 років було екстрадовано 118 осіб.

  За словами Василя Неволі, стратегічною метою підрозділу є створення можливості безпосереднього використання банків даних Інтерполу для працівників правоохоронних органів усієї країни, в тому числі для підрозділів Національної поліції України.

  «Досягти ситуації, коли чергова частина, оперативні працівники патрульний екіпаж на вулиці також матиме доступ до баз даних Інтерполу відповідної категорії», – повідомив він.

  Ця система дозволить зменшити час на проведення перевірок за запитами слідчих та оперативних працівників. Крім того, бази даних Інтерполу допоможуть попереджувати, розкривати та розслідувати злочини.

  «Такий підхід є загально прийнятим європейським і світовим стандартом поліцейської роботи, і ми повинні його імплементувати в Україні», – зазначив керівник департаменту Інтерполу та Європолу.