• In English
 • Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця виступив на 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО
  опубліковано 25 квітня 2017 року о 14:48

  24 квітня 2017 року в рамках пленарної частини 201-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що проходить у Парижі, виступив Глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця.

  Глава української делегації підтвердив підтримку Україною головних напрямів діяльності ЮНЕСКО в умовах складних викликів сьогодення, закликав до активізації міжнародних зусиль з метою захисту об’єктів всесвітньої культурної спадщини під час збройних конфліктів.

  Сергій Кислиця також підкреслив важливість діяльності Організації з проблематики забезпечення свободи ЗМІ та захисту журналістів. У цьому контексті було наголошено на необхідності посилення співпраці України з ЮНЕСКО з реалізації підсумків Міжнародної конференції з питань захисту журналістів та громадського порядку, що відбулася у лютому 2017 у Києві.

  Окрему увагу було приділено ситуації в незаконно окупованому РФ Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

  Заступник Міністра закордонних справ України наголосив на кричущих порушеннях окупаційною владою основних прав та свобод людини в АРК та місті Севастополі, насамперед прав українців і кримських татар на освіту, розвиток своєї самобутньої культури, вільний доступ до інформації.

  Сергій Кислиця висловив задоволення, що ситуація в окупованому Криму продовжує перебувати у центрі уваги міжнародного співтовариства. У цьому контексті він наголосив на важливості ухваленої Генеральною Асамблеєю ООН 19 грудня 2016 року резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь». Глава української делегації підкреслив важливе значення нещодавнього рішення Міжнародного суду ООН, яке зобов’язало Російську Федерацію дотримуватись прав кримськотатарської спільноти, зокрема, забезпечити право зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс, а також передбачити доступ місцевого населення до навчання українською мовою.