• In English
  • Товарообіг України з Китаєм склав $6,5 млрд, - Геннадій Зубко
    опубліковано 24 квітня 2017 року о 19:41

    2016 року двосторонній товарообіг України з Китаєм склав $6,5 млрд. При цьому ЄС імпортує китайської продукції на $300 млрд щороку, а отже  значна частина товарного потоку може бути спрямована через Україну. Україна – країна із унікальними географічними перевагами і потенціалом розвитку. Ми готові запропонувати перспективні інвестиційні проекти і напрямки.  Від співпраці у точкових проектах маємо просуватися до системної маршрутної карти стратегічного українсько-китайського співробітництва в рамках проекту «Один пояс – один шлях». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на відкритті тижня Китайсько-українського культурного обміну «Один пояс – Один шлях».

    Він зазначив, що проект «Один пояс - Один шлях» - стратегія глобального розвитку Китаю з іншими країнами і один із амбітних та перспективних проектів 21 століття. 

     «Можливість співробітництва і участь у проекті «Один пояс - Один шлях» є важливим для розвитку як української економіки, так і взаємовідносин з КНР. Ініціатива «Один пояс – Один шлях» відроджує дух Шовкового шляху, забезпечує «ергономіку» ринків Китаю і України. Шовковий Шлях – це інвестиційна артерія, яка зв’язує Центральну Азію із Європою і іншими регіонами світу. Україна – перша європейська країна на цьому шляху. Ми готові зробити свій внесок і технологічну оптимізацію інфраструктури і транспортних систем Євразії, аби запустити імпульс у зростання світової економіки», - наголосив Геннадій Зубко.