• In English
 • Розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція "Культурні і креативні індустрії: історія, теорія та сучасні практики"
  опубліковано 24 квітня 2017 року о 17:40

  24 квітня на столичному проектному майданчику DEC place розпочала  роботу міжнародна науково-практична конференція «Культурні і креативні індустрії: історія, теорія та сучасні практики».

  Захід організований Міністерством культури України за підтримки  «Конгресу активістів культури», Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та  Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

  Під час відкриття конференції Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що сьогодні Міністерство культури окрім підтримки традиційної культури, активно працює у сфері розвитку креативних індустрій в Україні.

  «Справді в останній час базуючись на ініціативі багатьох наших колег, громадянського суспільства, креативних громадських організацій, культурних та наукових  інституцій, ми нарешті перебудовуємо мислення і парадигму  відношення та ставлення до самої культури. Звісно нам дуже важливо зберігати такі речі як культурна спадщина, підтримувати традиційну культуру та мистецтва, але  водночас ми усвідомлюємо, що  на часі брати вектор і рухатися до провідних європейських  тенденцій сприйняття культури і розглядати фактор впливу культури на розвиток суспільства, на його економічне  зростання», - сказав Євген Нищук

  Міністр культури також повідомив, що відомством у 2016 році був запущений проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні (Індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток – CDIS) з  метою отримання об’єктивних наукових даних про розвиток сфери культури в Україні. І вже попередні результати дослідження показали, що вплив культурного сектору на економіку України дуже суттєвий.

  «Ми прагнемо створювати та підтримувати  ефективні механізми розвитку  креативних індустрій в Україні і тому вважаємо за потрібне залучити представників всіх зацікавлених сторін - професіоналів сфери культури та бізнесу, громадянського суспільства, представників академічних та інших дослідницьких інституцій та проектів, представників органів державної влади, до компетенції яких належить формування та впровадження відповідних секторальних та між-секторальних публічних політик.  Подібні конференції і робота з  цими партнерами – дає нам великий ресурс по-іншому розмовляти на урядовому рівні з першими особами держави, доносити значення культури для української економіки. І, як приклад – нещодавно підписані закони про державну підтримку кінематографії та створення Українського культурного фонду, які створять можливість підтримувати сучасне мистецтво, будувати і підтримувати проекти в контексті креативних індустрій. Саме тому сьогоднішня конференція розглядається як платформа спілкування усіх зацікавлених сторін з метою формування спільного бачення щодо ефективних механізмів сприяння розвитку культурних і креативних індустрій», - наголосив Євген Нищук.

  Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко під час свого виступу наголосила на новому етапі розвитку культури, коли креативна індустрія поступово набуває більш громадянського значення.

  «Сьогодні наша країна знаходиться на етапі, коли економічна складова стає однією із пріоритетних в напрямку розвитку  культури. Це новий етап, коли креативна індустрія поступово набуває більш громадянського значення і коли це розглядається не як культура заради прибутку, а як культура – внутрішній стан кожної людини, кожного члена громади і спільноти. Поступово наша  культура набуває ознак такої громадянської свідомості»,  - сказала  Світлана Фоменко.

  Під час відкриття конференції перший заступник Міністра  культури Світлана Фоменко представила нового керівника Національного бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні – Юлію Федів.

  «Цей захід дуже актуальний зараз для України. Звичайно наша країна рухається до Європейського Союзу і тому підтримка зі сторони  ЄС у сфері культурних та креативних індустрій також  є значною, зокрема програма «Креативна Європа» дає можливість  організаціям різних форм власності  долучитися до європейського контексту в сфері креативних індустрій, у тому числі  в пошуку партнерів для розробки  спільних проектів. Таким чином, крок за кроком, інтегруючись в європейський культурний простір», -  розповіла  під час вступної  лекції керівник Національного бюро програми ЄС “Креативна Європа”.

  Директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс виступив із презентацією «Програма креативних індустрій Британського Консульства».  Зокрема, він  наголосив, що креативна індустрія – досить прибуткова галузь, і є однією з найбільш перспективних індустрій у  Великій Британії.

  «Це досить велика частина економіки Великої Британії, яка включає в себе багато факторів, у тому числі культурну і освітню індустрії», - розповів Саймон Вільямс.

  «Ми приділяємо багато уваги проведенню семінарів з представниками різних культур задля того, щоб обмінюватися досвідом. Також на державному рівні ми розглядаємо питання розширення креативної індустрії. Що стосується України, то робота з креативними підприємцями – це один з ключових напрямків нашої партнерської  роботи».

  Міжнародна науково-практична конференція продовжила свою роботу за  тематичними напрямками: «Культурні  і креативні  індустрії – зустріч теорії та практики. Міжнародний досвід та українські реалії»,  «Сучасний стан та перспективи розвитку культурних  і креативних індустрій в Україні», а також дискусія  щодо основних  напрямків розвитку ККІ в Україні. Спікерами тематичних блоків конференції виступають керівники Міністерства культури України, Представництва  ЄС в Україні, Програми ЄС та Східного партнерства "Культура і креативність”, проект ЄС “A4U”, Британської Ради, Чеського центру у Києві, Італійського інституту культури в Україні, Единбурзької бізнес-школи в Україні, НКММ “Мистецький Арсенал”, Ukrainain Fashion Week, Національного центру Олександра Довженка, Агенції культурних стратегій та ін.