• In English
 • Андрій Рева: Наша мета - стабілізація солідарної пенсійної системи, як головної умови для подальшого впровадження накопичувальних рівнів
  опубліковано 19 квітня 2017 року о 19:16

  «Ми передбачаємо поетапне запровадження класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального. Але, за будь яких обставин, принаймні 75% пенсії мають складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення», – заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева 18 квітня в ефірі телеканалу «112 Україна».

  За словами Міністра, на сьогодні актуальним етапом пенсійної реформи є саме стабілізація солідарної системи, тобто усунення дефіциту Пенсійного фонду, що є головною передумовою для впровадження наступних етапів реформи пенсійного забезпечення, а саме - накопичувальних рівнів пенсійної системи.

  Він наголосив, що для цього в Україні є і відповідні ресурси, і розроблена відповідна концепція, яка передбачає перехід від популістичної зрівнялівки до справедливої мотивації громадян чесною працею заробляти власне достойне пенсійне забезпечення.

  «Популістичний підхід деяких попередніх керівників призвів до тої ситуації, у якій держава опинилася сьогодні, – зрівнялівка у розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, та тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей сплачувати внески у Пенсійний фонд, і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 мільярдів гривень. Тому сьогодні у нас один працюючий утримує одного пенсіонера, – це найгірший показник в Європі – на 12 мільйонів пенсіонерів приходяться 12 мільйонів працюючих громадян, які сплачують внески. При цьому у нас є величезний масив людей, які працюють і не сплачують внески, а такого взагалі у жодній країні Європи немає!  Всього ж в Україні 26 мільйонів працездатного населення, – тобто у нас є величезний резерв для залучення платників внесків до Пенсійного фонду», - наголосив Андрій Рева.