• In English
 • Геннадій Зубко: Прийнято закон, який спрощує умови ведення будівельного бізнесу та підніме Україну у рейтингу Doing Business
  опубліковано 13 квітня 2017 року о 17:32

  Прийнято знаковий і важливий для будівельної галузі закон 5587,  розроблений Мінрегіоном та високо оцінений з боку міжнародних інституцій – BRDO та World Banк. Закон спрощує умови ведення будівельної діяльності, прибирає зайві перешкоди розвитку бізнесу та усуває корупційні ризики.   

  Про це заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

  «Цим законом ми скасували  зайву процедуру отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво.  Кожен проектант має дотримуватися архітектурно-будівельних норм, в тому числі і щодо пожежної безпеки. Відтепер ці вимоги будуть отримуватися разом з архітектурно-будівельними вимогами. А це, в першу чергу, зменшує додаткові походи будівельників до чиновників та усуває корупційну складову. Це дає можливість без зайвих затримок розпочати будівництво та зменшити вартість квадратного метра збудованої площі. Наша мета: дати можливість будівельним кампаніям будувати і створювати робочі місця, а людям дати доступне по ціні і в той же час якісне та сучасне житло»,  - зазначив Геннадій Зубко.

   За його словами, цей закон підніме Україну у світовому рейтингу «Doing Business» на 38 пунктів за позицією «легкість в отриманні дозволів на будівництво» та дасть можливість залучити у галузь інвестиції.

  За прийняття закону проголосувало 276 депутатів.