• In English
 • ТОП-100 держкомпаній України закінчили перше півріччя 2016 року із прибутком в 31,6 млрд грн - звіт Мінекономрозвитку
  опубліковано 13 квітня 2017 року о 12:46

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України публікує черговий звіт за результатами діяльності провідних підприємств державної форми власності. Цього разу актуальна інформація охоплює період першого півріччя 2016 року.   

  Згідно з представленим звітом, структура портфелю ТОП-100 державних компаній у порівнянні із попереднім періодом не змінилась. Станом на 30 червня 2016 року у власності держави знаходилось 3460 держпідприємств, з яких працюють лише 1794. Більше того, на ТОП-100 державних компаній припадає 82% чистого доходу і 86% активів держави. Найбільші активи сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК “Нафтогаз України”), транспорті (ПАТ “Укрзалізниця”) та електроенергетиці (ДП НАЕК “Енергоатом”).

  У порівнянні із відповідним періодом минулого року за перші 6 місяців 2016 року показник EBITDA портфелю виріс більш ніж удвічі та досяг 61,9 млн грн, а показник рентабельності за EBITDA зріс із 20% до 34,3%. Окрім хімічної промисловості, усі сектори портфелю продемонстрували позитивну динаміку чистого доходу і за результатами першого півріччя 2016 року портфель отримав прибуток в 31,6 млрд грн (без урахування результатів діяльності ПАТ “Укрпошта”), тоді як відповідний період перших 6-ти місяців 2015 року компанії із портфелю закінчили зі збитками у 11,9 млрд грн. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала 1301 млрд грн, що майже на 11% більше, ніж станом на кінець попереднього звітного періоду. Досягнення такого результату стало можливим переважно за рахунок росту балансової вартості активів підприємств транспортної галузі, а саме через переоцінку вартості основних засобів ПАТ «Укрзалізниця».

  Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України коментує звіт так:   “Зараз державні компанії в цілому демонструють набагато кращий фінансовий результат, ніж у попередні періоди. Але це переважною мірою стосується 100 найбільших державних компаній. Більшість підприємств поза цим списком є збитковими або взагалі не функціонують, тому приватизації у першу чергу підлягатимуть вони”.

  Слід нагадати, що публікація подібних документів стала вже звичною практикою для Мінекономрозвитку в рамках реалізації ініціативи із забезпечення публічності доступу до фінансової інформації найбільших державних компаній країни. Окрім безпосередньо оприлюднення даних по ТОП-100 компаніях, завданням даного звіту також є надання практичних управлінських рекомендацій із підвищення їх ефективності та прибутковості. Звіт ТОП-100 найбільших держкомпаній сприяє їх прозорому функціонуванню, тому й надалі буде публікуватися щорічно.

  Детально ознайомитися зі звітом можна за посиланням: http://bit.ly/2oqrRLB