• In English
 • У Тернополі Держенергоефективності презентувало переваги проектів із заміщення газу та використання "зеленої" енергії
  опубліковано 08 квітня 2017 року о 13:46

  Держенергоефективності разом із експертами у сфері відновлюваної енергетики продовжили обговорення перспектив виробництва енергії «не з газу» у регіонах. 7 квітня фахівці провели практичний семінар у Тернополі.

  Перед семінаром учасники відвідали об’єкт відновлюваної енергетики, а саме – твердопаливну котельню потужністю 2 МВт. Котельня працює на фрезерному торфі, забезпечує теплом та гарячою водою бюджетну сферу та мешканців прилеглих кварталів. Об’єкт збудовано у 2016 році,  котел вітчизняного виробництва.

  Презентуючи роботу котельні, Тернопільський міський голова Сергій Надал відзначив, що у місті поетапно запрацюють 7 котелень на альтернативних видах палива. Разом вони зможуть заміщувати понад 8 млн м3 газу в рік.

  У ході семінару директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко презентував економічні переваги та особливості впровадження в Україні «зелених» проектів.

  «Реалізація проектів із відновлюваної енергетики має безліч переваг. Першочергово це продовження обраного курсу до енергонезалежності, це економічне зростання регіону, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, додаткові надходження до місцевих бюджетів», – підкреслив Юрій Шафаренко.

  Він також наголосив на важливості залучення населення до використання відновлюваних джерел енергії та відзначив, що мешканці Тернопільської області надзвичайно активні у питаннях переходу на сонячні панелі.

  «Сьогодні Тернопільська область займає друге місце серед регіонів України за кількістю домогосподарств, які встановили сонячні електроустановки. Наразі у регіоні працює 118 приватних сонячних станцій», - наголосив Юрій Шафаренко та пояснив, що стимулом для багатьох господарств став введений у 2015 році та прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену такими установками потужністю до 30 кВт.

  «Це означає, що домогосподарства можуть продавати надлишок згенерованої «сонячної» електроенергії у мережу за дуже вигідним тарифом. Для тих, хто встановив сонячні панелі у  2017 році, тариф становить 18,09 євроцентів/кВт», - підкреслив Юрій Шафаренко.

  Нагадуємо, що учасники семінару мали можливість переконатися в перевагах заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери відновлюваної енергетики під час семінару, організованого Держенергоефективності спільно з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Тернопільською облдержадміністрацією, міською та обласною радами.

  Про особливості впровадження "зелених" проектів розповіли: директор BM-Engineering Володимир Бунецький, завідувач лабораторією технологій вирощування енергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик, Голова громадської ради при Тернопільській ОДА Валерій Федорейко, комерційний директор ТОВ «Енерстена-Україна» Артем Зінченко, представники Тернопільської обласної дирекції АБ «Укргазбанк Володимир Мяхкота та Тетяна Лисобей,  консультант Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Оксана Панченко.