Володимир Гройсман: Створення госпітальних округів дозволить утворити медичну систему, за якої заклади будуть забезпечені та надаватимуть якісну медичну послугу

Створення госпітальних округів дозволить побудувати єдину медичну систему, здатну надавати людям якісні медичні послуги та забезпечить доступ громадян до ефективної медицини. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України.
"Кількість округів має виходити з того, щоб надати якісний доступ до медицини. Краще їхати на 20-30 хвилин до лікарні більше, але отримати якісну послугу, одужати за 3-4 дні і більше не повертатися до хвороби, ніж приїхати у низькокваліфіковану лікарню, у якій є сірі стіни, немає жодних умов, немає гарячої води, у жахливому стані медична допомога або операційні столи, на яких ще після Другої Світової війни оперували і потім хворіти. Це загальна філософія Уряду", - підкреслив Прем’єр-міністр.
Система охорони здоров'я сьогодні в країні є неадекватна і не здатна надати людям якісну медичну послугу, що збільшує смертність українців. Він наголосив, що сьогодні громадяни не мають доступу до якісної медицини, лікарі не мають доступу до якісних технологій, а їх висококваліфікована праця не належно оцінюється. "Це потужний сигнал того, що систему треба змінити", - наголосив він.
"Для того, щоб змінювати, треба утворити систему, за якої заклади будуть забезпечені, лікарі отримають нормальну заробітну плату, а фінансувати ми будемо не стіни лікарень або койко-місця, конкретну медичну послугу. Тому Міністерство охорони здоров'я України та Уряд визначився з моделлю і просить Парламент, щоб ми спільно з вами змінили цю систему, щоб ми врешті-решт вдихнули свіже повітря у цю систему, змінили її", - наголосив Прем’єр-міністр.
Він наголосив, що "медичний округ - це і є формування єдиної медичної системи області, яка буде покликана на те, щоб якісно надати доступ спочатку на первинній ланці, потім - у лікарнях. Я би дуже хотів, щоби ці лікарні були модернізовані, щоб там було якісне обладнання, і не кількість, а якість лікарів", - наголосив Володимир Гройсман. Він також зауважив, що амбулаторії та ФАПи треба відкривати і максимально наближувати до людей.
У цьому контексті він закликав місцеву владу проявляти лідерство у проведенні реформи системи охорони здоров'я.
"Це питання місцевої влади. Будьте лідерами, ведіть за собою і зробіть систему такою, щоб люди, коли скористаються цією системою, були вдячні вам і могли повернутися до власних родин", - зазначив Прем’єр-міністр.
Уряд здійснює точкові зміни для реформи охорони здоров'я. Так, було підвищено заробітні плати медичним працівникам, запроваджено механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, передбачено достатньо ресурсів, що дозволять цього року закупити на 30% ліків більше для стаціонарних хворих, заплановано розбудова 13 центрів серцево-судинної хірургії по країні.