• In English
 • Володимир Гройсман на зустрічі з главами урядів балтійських країн: Наші держави мають поглибити співпрацю та об'єднатися в протидії безпековим та економічним загрозам
  опубліковано 06 квітня 2017 року о 11:20

  Україна та країни Балтії Литва, Латвія та Естонія, як ніхто відчувають і потерпають від зовнішніх політичних, військових та економічних загроз, зокрема з боку Російської Федерації, і саме тому наші держави мають об’єднатися в протидії цим загрозам та вибудові ефективної політики європейської інтеграції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході зустрічі з Прем'єр-міністром Естонської Республіки Юрі Ратасом, Прем'єр-міністром Республіки Латвії Марісом Кучінскісом і Прем'єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквярнялісом.

  «В 1999 році було вперше озвучено ідею Балтійсько-Чорноморського співробітництва,  і тоді ніхто не думав, що через стільки років ми будемо мати стільки важливих і актуальних тем для наших країн. Сьогодні ми демонструємо той рівень довіри та партнерства, які є запорукою нашої подальшої співпраці. Мабуть, ми, як ніхто, відчуваємо загрозу для нашого суверенітету з боку Російської Федерації, і порядок денний наших зустрічей полягає як раз в тому, як протидіяти агресії РФ проти європейського права і суверенітету держав в ХХІ столітті», - сказав Володимир Гройсман.

  Він повідомив, що агресія Росії в Україні посилюється, і домовленості про режим тиші та виконання пунктів Мінських угод з боку Російської Федерації не виконуються. Лише за перші дні квітня, зазначив Володимир Гройсман, було зафіксовано понад 250 обстрілів, українські війська несуть бойові втрати. «Продовжується постачання військової техніки терористам, і ми маємо добитися того, аби постачання зброї було зупинено», - додав Глава українського Уряду.

  Зі свого боку глави урядів країн Балтії підкреслили, що повністю поділяють позицію України, не визнають анексії Криму та готові продовжувати і посилювати політику санкцій по відношенню до Росії, оскільки санкції вводилися, як покарання РФ за військове вторгнення та захват української території. І відміна санкцій, запевнили глави урядів, можлива лише із зміною риторики та дій Російської Федерації.