• In English
 • Ми запропонували оптимальне рішення для подальшої реалізації плану з анбандлінгу НАК "Нафтогаз України", - Володимир Кістіон
  опубліковано 05 квітня 2017 року о 09:44

  У робочій групі з реформування НАК «Нафтогаз України» розроблено оптимальне рішення для продовження виконання плану з відокремлення діяльності з транспортування газу (так званого анбандлінгу НАК «Нафтогаз України»). Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон за результатами засідання робочої групи, яке відбулося 4 квітня.

  «На засіданні ми розглянули варіант забезпечення майном нового оператора газотранспортної системи – ПАТ «Магістральні газопроводи України». Цей варіант передбачає передачу майна ПАТ «Укртрансгаз» новому оператору без виникнення податкових зобов’язань, і, відповідно, непосильних фінансових витрат для нового оператора», - заявив Володимир Кістіон.

  Він також закцентував увагу на тому, що цей механізм найближчим часом буде детально опрацьовуватися з експертами Секретаріату Енергетичного співтовариства, які є учасниками вказаної робочої групи.

  «У нас є розуміння, як забезпечити майном ПАТ «МГУ». При цьому механізм, який ми обрали, буде ретельно пропрацьовуватися з нашими європейськими партнерами з Секретаріату Енергетичного співтовариства. Ми вдячні за їхню експертну підтримку. Сподіваюся, що наше рішення буде проаналізовано і підтримано Секретаріатом, і найближчим часом ми вийдемо на консолідоване рішення, яке будемо планово втілювати в життя», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  Окрім варіанту забезпечення майном нового оператора ГТС, робоча група також схвалила рішення щодо фінансування ПАТ «МГУ». Зокрема, Міністерство енергетики і вугільної промисловості спільно з іншими заінтересованими міністерствами розробили законопроект щодо змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

  «Я доручив Міненерговугілля ретельно прорахувати необхідний фінансовий ресурс і оперативно запустити законопроект про зміни до Бюджету – 2017 на погодження заінтересованими органами. В подальшому цей законопроект буде винесено на розгляд Уряду», - зауважив Володимир Кістіон.

  За його словами, вказані вище рішення та розробки робочої групи дають можливість продовжити фактичну реалізацію плану з анбандлінгу «Нафтогазу».

  «Ми запропонували оптимальне рішення для подальшої реалізації плану з анбандлінгу НАК «Нафтогаз України». Сподіваюсь, що ми якомога швидше повністю узгодимо наші напрацювання та перейдемо до їх практичного втілення», - підсумував Володимир Кістіон.