• In English
 • Андрій Рева: Нам вдалося реальними діями переконати МВФ у здатності вирішувати проблеми
  опубліковано 03 квітня 2017 року о 19:50

  Міністр соціальної політики під час зустрічі з регіональними ЗМІ заявив про налагодження конструктивного діалогу з Міжнародним валютним фондом.

  За його словами, на самому початку співпраці з МВФ Уряду довелося протистояти негативному іміджу, що його створювали країні попередні переговірники, які навіть не збиралися виконувати взяті на себе зобов’язання.

  «МВФ – це фінансова організація, яка виступає у ролі кредитора, і саме кредитор диктує умови, а не навпаки. Тому було дуже складно наново створювати довіру, яку руйнували більше двадцяти років попередні перемовники, які не дотримувалися задекларованих зобов’язань», – пояснив Андрій Рева.

  Він повідомив, що Уряду вдалося вибудувати з місією МВФ конструктивний діалог на основі розрахунків та фактів, і, не зважаючи на дії деяких політиків, які й надалі своїми безвідповідальними діями намагаються зірвати переговірний процес, впевнений у позитивному рішенні про виділення чергового траншу.

   «МВФ вказали нам на два питання як першочергові – прийняття реалістичного бюджету, і ми зробили це; та на проблему Приватбанку. Від стабілізації Приватбанку, а це 20 мільйонів вкладників, залежало, без перебільшення, саме існування фінансової системи України. Уряд разом із Президентом, з Верховною Радою та Нацбанком, професійно провів операцію таким чином, що жоден із вкладників не постраждав. Фактично, це врятувало країну від краху, і стало неспростовним аргументом на нашу користь у подальших переговорах з МВФ», – заявив Міністр.

  Урядовець наголосив, що українська сторона представила дієві механізми подолання інших проблем, які сьогодні гостро стоять перед державою, та переконала експертів МВФ партнерів у правильності наших підходів.

  «Ми переконали експертів, що на сьогодні відсутня необхідність підвищувати пенсійний вік, що проблему дефіциту Пенсійного фонду можна ефективно вирішити збільшенням кількості платників внесків. Внесків, які сьогодні сплачують лише 10 мільйонів осіб з 16 мільйонів офіційно працюючих, з 26 мільйонів працездатних осіб. Саме це дозволить збільшити пенсії тим, хто важко працював усе життя, та мотивуватиме людей працювати офіційно і заробляти на своє пенсійне забезпечення», – наголосив Андрій Рева.