• In English
 • МІП: Фахова підготовка кадрів сфери «міжнародна журналістика» сприяє формуванню іміджу України
  опубліковано 27 березня 2017 року о 15:46

  24 березня 2017 року відбулося засідання міжнародного круглого столу «Міжнародна журналістика України: Пошук освітньої моделі» за участі представників Міністерства інформаційної політики України, Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ), представників міжнародних ЗМІ, викладачів, експертів.

  За словами Сергія Даниленка, завідувача кафедри міжнародних медіакомунцікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка: «Представники урядових структур і дипломатичного корпусу, медіаексперти, співробітники іномовлення, а також ті, хто в національній вищій школі, мають нагоду спільно обговорити та визначити, як готувати журналіста-міжнародника, який відповідатиме потребам медіаринку й інтересам суспільства та держави».

  Керівник МПІУ Людмила Березовська переконана, телеканал іномовлення, який за останній рік став доступним практично в усьому світі, потребує якісних кадрів: «Ми зіштовхнулися з проблемою добору кадрів (міжнародних журналістів) під час формування колективу. Адже працівники редакцій іномовлення потребують бездоганного знання іноземних мов і мають бути фахівцями в темах, які вони подають. Освітнє підґрунтя відіграє тут ключову роль, а от якщо буде потреба прийти й отримати практичні навички, ми запрошуємо всіх охочих студентів до стажування на базі МПІУ».

  У свою чергу завідувач сектору медіакомунікацій та взаємодії зі ЗМІ Марина Соботюк додала: «МІП також впроваджує Концепцію популяризації України у світі. На етапі донесення інформації про Україну закордоном саме і постає питання ефективності роботи тих людей, які є «передавачами» інформації, зокрема представників ЗМІ».

  Експерти зійшлися на думці, що освітня модель у напрямі підготовки журналістів-міжнародників повинна враховувати запити замовників сфери - роботодавців, а вища школа, у свою чергу, впровадити програму, яка врахує всі складові: освітні, моральні, наукові, професійні, з метою виховання висококваліфікованого спеціаліста. Зустріч організовано Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українською асоціацією зовнішньої політики, Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, Національною академією комунікативістики за сприяння Міністерства інформаційної політики України.