• In English
  • Володимир Гройсман: Ми починаємо нову сторінку в історії об'єднання ГУАМ
    опубліковано 27 березня 2017 року о 12:51

    Україна, Грузія, Молдова та Азербайджан розпочинають нову сторінку в роботі Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час роботи першого ділового форуму ГУАМ, що проходить в рамках першого саміту країн ГУАМ на рівні глав урядів у Києві. Саміт ініційований Прем’єр-міністром України.

    "Сьогодні  відбувається важлива подія. Ми провели важливий саміт і підписали документи, які дозволять поглибити співпрацю наших країн. Ми прискорюємо впровадження Зони вільної торгівлі  в рамках ГУАМ, ми проаналізуємо, які є можливості для покращання нашої транспортної логістики, - відзначив Глава Уряду України Володимир Гройсман, відкриваючи діловий форум. - Потенціал наших держав дозволить досягти більшого. Ми будемо робити все, аби наповнити цей формат новою енергію. Ми починаємо нову сторінку в історії об’єднання ГУАМ".       

    Раніше в рамках саміту ГУАМ його учасники підписали два важливі міжнародні документи - Протокол про затвердження Порядку створення та діяльності Робочого Органу, що координує дії Договірних Сторін Угоди про створення Зони вільної торгівлі між державами - учасниками ГУАМ від 20 липня 2002 року та Протокол між митними адміністраціями держав – членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ. Підписані документи дозволять вже цього року запровадити повноцінну роботу зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ та підвищити товарооборот між країнами, який на сьогодні становить понад 1,7 млрд доларів. Співпраця митних адміністрацій сприятиме розвитку взаємної торгівлі, пожвавленню транспортних можливостей для країн об’єднання та третіх країн, зацікавлених у транспортуванні своїх вантажів по регіону.