• In English
 • У Національному університеті оборони обговорили актуальні проблеми проведення оборонної реформи в Україні
  опубліковано 24 березня 2017 року о 17:23

  Провідні вітчизняні та іноземні науковці, представники органів влади та Офісу зв’язку НАТО в Україні під час Міжнародної науково-практичної конференції у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського виробили узгоджену думку щодо вирішення актуальних проблем на шляху реформування. Для відсічі збройної агресії сили оборони мають функціонувати як єдиний організм, система національної безпеки і оборони – бути сумісною з аналогічними системами країн – членів НАТО.

  «Реформа має відповідати актуальним потребам оборони України, сприяти зміцненню спроможностей сил оборони, підвищенню їх готовності до виконання завдань за призначенням та участі у проведенні спільних бойових дій (операцій) з підрозділами Альянсу», – підкреслив тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника університету з наукової роботи генерал-майор Радіон Тимошенко.

  Висловлюючи погляд Альянсу до стану реформування сектору безпеки і оборони в Україні, заступник голови Представництва НАТО в Україні Марк Опгенорт зазначив: 2Ви поставили собі дуже амбіційне завдання – перейти на стандарти НАТО до 2020 року. Це досить швидкий темп. Ми і надалі надаватимемо консультативну допомогу у проведенні реформ. Головне зараз – досягти скоординованих і злагоджених дій на шляху реформування».

  Учасники заходу розкрили проблемні питання функціонування системи управління державою в особливий період, проблеми розвитку спроможностей сил оборони, обговорили підходи до професіоналізації Збройних Сил України та створення необхідного військового резерву. Рекомендації щодо подальшого реформування сектору безпеки та оборони внесли у проект рішення конференції.