• In English
 • Монетизація зробить ланцюг "бюджет - субсидіант - надавач послуг - постачальник енергоресурсів" зрозумілим і логічним, - Геннадій Зубко
  опубліковано 22 березня 2017 року о 13:10

  Грант Фонду енергоефективності та монетизація субсидії дозволить кожній родині сплачувати вчасно кредит та отримати економію для сімейного бюджету, - наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у статті для видання «Цензор.НЕТ».

   «Приміром, родина щомісяця отримує рахунок за тепло на 1000 гривень. З них 900 гривень покриває держава у вигляді субсидії, а 100 залишається сплатити родині. Водночас після здійснення термомодернізації будинку за пакетом «Легкий» платіж за комуналку зменшиться на 20%, тобто на 200 гривень», - зауважив він.

  На думку Геннадій Зубка, механізм реалізації реформ простий і зрозумілий: монетизація субсидій та ухвалення Верховною Радою пакета законів з енергоефективності.

  Геннадій Зубко переконаний, що після монетизації субсидій родині не доведеться доплачувати за тепло 100 гривень. «Більше того,  із 100 зекономлених гривень субсидії вона зможе 50 спрямувати на погашення кредиту, а 50 щомісяця накопичувати на своєму рахунку. За рік це буде 600 гривень, заощаджених завдяки термомодернізації», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр.

  Він зауважив, що монетизація планується у два етапи. «Перший – на рівні підприємств – надавачів послуг, другий – людей-споживачів послуг ЖКГ. Загалом монетизація субсидій зробить зрозумілими і логічними взаємини у ланцюгу «бюджет - субсидіант - надавач послуг - постачальник енергоресурсів».  І таким чином ми мінімізуємо корупційні ризики», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Для людей монетизація створить стимули економити енергоресурси та при підтримці Фонду енергоефективності дасть інструмент термомодернізувати свої будівлі. А відтак зменшити суми в платіжках, осучаснити свій дім, покращити комфорт свого житла і підвищити його ринкову вартість», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр.