• In English
 • Міненерговугілля послідовно працює в напрямку інтеграції енергосистеми України до об'єднаної енергосистеми ЄС, - Наталія Бойко
  опубліковано 17 березня 2017 року о 19:26

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко сьогодні провела зустріч з представниками європейських дипломатичних місій та організацій на тему: «Інтеграція енергетичного сектору України до об’єднаного енергетичного ринку ЄС: прогрес  в адаптації законодавства та реформа енергетичного Регулятора». Захід відбувся за підтримки Неурядової організації «Сильніші разом».

  Під час бесіди Наталія Бойко ознайомила з процесом імплементації європейського законодавства в енергетичному секторі України  та  формування ринкових умов, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату та розвитку галузі, розповіла про реформування ринку електричної енергії та  етапи прийняття Закону України «Про ринок електричної енергії». «Ми всі чекаємо на новий електроенергетичний ринок», - наголосила Наталія Бойко.  При цьому вона звернула увагу на координацію роботи в процесі  розробки ключових для галузі документів, зокрема, і з  профільним комітетом Верховної Ради України, представниками громадськості  та Енергетичним Співтовариством, а також наголосила про  вплив політичних сил у процесі прийняття рішень. Також важливою  ініціативою Міністерства є початок реформи корпоративного управління державного підприємства НЕК «Укренерго».

  Крім того, Наталія Бойко поінформувала про роботу над Енергетичною стратегією до 2035 року. За підсумками громадського обговорення до проекту документа надано понад 1000 пропозицій, які наразі опрацьовуються. Зокрема, висловлені слушні побажання щодо скорочення тексту Енергетичної стратегії. За її словами, документ максимально враховує можливості енергосистеми та прогнози споживання електроенергії, водночас визначає напрям розвитку, на основі якого будуть розроблятися галузеві програми. 

  Звернула увагу Наталія Бойко на динамічність процесу розвитку енергетичного сектору, а також на важливість врахування впливу об’єктів енергетики на довкілля.

  Присутня на зустрічі президент ГО «Діксі Груп» Олена Павленко відзначила зацікавленість Міністерства у максимальній відкритості. Про це, зокрема, свідчить оприлюднення інформації у формі відкритих даних, яке розпочалося з січня цього року.

  У процесі спілкування  представники посольств мали можливість поставити запитання  щодо подальших планів Міненерговугілля та Уряду України в напрямку розвитку паливно-енергетичного комплексу країни.