• In English
 • Ольга Крентовська: Організація в українському селі якісних соціальних послуг стане невеликою революцією
  опубліковано 17 березня 2017 року о 12:24

  Участь та надання допомоги Міністерству соціальної політики України у втіленні амбітних і водночас дієвих планів у реформі соціальної сфери із першим заступником Міністра соціальної політики Ольгою Крентовською обговорювали представники ЮНІСЕФ на чолі з регіональним директором міжнародної організації Центральної та Східної Європи та співдружності незалежних держав, координатором з міграційної кризи в Європі Афшан Кхан та головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованною Барберіс.

  Як зазначила перший заступник Міністра, наша держава наразі переживає дуже складний період, пов’язаний з анексією Криму та військовими діями на Сході, тому український Уряд працює в надзвичайно складних умовах.

  А зміни у сфері соціальної політики - складна робота по своїй суті, що, до того ж вимагає врахування наслідків інших реформ.

  „Але це пришвидшує зміни, - запевняє Ольга Крентовська і продовжує: - Ми хотіли б більше позитивних зрушень щодо функціонування дитячого Фонду, але одночасно в нас розпочата реформа децентралізації. І в цьому процесі ми бачимо великий резерв. Хоча й розуміємо, що декотрі вузькі завдання неможливо вирішити, коли не реалізовані глобальні задачі. Скажімо, не можна вирішити досконало дитячі питання за умови відсутності реформ у самій системі соціального захисту”.

  Необхідність напрацювань якісних підходів на місцях, що дадуть позитивні зрушення в усій країні, назріла давно. У цьому аспекті утворення близько 400 територіальних громад, які сформовані на підставі економічної спроможності, Ольга Крентовська назвала саме тим інструментом, що стане основою для реальних змін української глибинки.

  „Працювати з громадами ми маємо на додаток до тих програм, що втілюються на загальнодержавному рівні, - зазначила перший заступник Міністра. – Однак у середньостроковій перспективі ми зможемо (за умови спільного бажання всіх причетних) вирішити проблеми, які не вирішувалися роками. Наприклад, реформувати інтернатні заклади, що входять до сфери соціальної політики. Ми розуміємо, що найкраще працює безпосередньо життєвий приклад. Тому нам необхідно показувати позитивні приклади, й вони мають бути не закордонні, а вітчизняні ”.

  Також чиновник зауважила, що в цьому напрямку співпраці з міжнародними організаціями вона вбачає важливість пропозицій найбільш дешевих моделей з великим соціальним ефектом. Саме це має стати темою співпраці на найближчі п’ять років – у цьому закладені великі перспективи.

  Також, за словами Ольги Крентовської, коли інші міжнародні організації, окрім ЮНІСЕФ, (ООН, Рада Європи) почули про цю ідею, одразу її підтримали, бо саме це дає можливість вирішувати проблеми стосовно інших категорій громадян.

  Афшан Кхан, регіональний директор ЮНІСЕФ Центральної та Східної Європи, зазначила, що запропонована Міністерством соціальної політики України модель розвитку громад на місцях дасть реальну можливість родинам отримувати послуги, не долаючи для цього великі відстані.

  „Ми розглядаємо Україну як рольову модель у цьому, - сказала пані Кхан. - Саме ваша держава має всі шанси стати показовим прикладом для інших країн. Якщо є спільні цілі, то легше торується шлях для розвитку. Така співпраця і для нас буде певним досвідом. Скажімо, це буде гарним прикладом, аби показати, як можна працювати з підростаючим поколінням. Спасибі вам за ваш ентузіазм і готовність співпрацювати”.