• In English
 • Укренерго та Укргазвидобування продаватимуть непрофільні активи через ProZorro.Продажі
  опубліковано 15 березня 2017 року о 15:14

  ПАТ «Укргазвидобування» та ДП «НЕК «Укренерго» підписали з «ProZorro.Продажі» меморандум про співпрацю у новому спільному проекті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна та Transparency International Україна, який поширюється на різні сегменти сфери продажів державної власності.

  Через електронну систему «ProZorro.Продажі» в рамках пілотного проекту державні підприємства зможуть виставити на продаж власне майно, зокрема, непрофільні активи. Згодом, очікується, що електронна система дозволить реалізовувати через прозорі аукціони так звані об’єкти малої приватизації, зокрема будівлі, цілісні майнові комплекси тощо. 

  Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповідає: «Завдяки високій ефективності системи з лютого всі активи неплатоспроможних банків виставляються на продаж виключно через Prozorro.Продажі. Ми хочемо і далі масштабувати цей досвід на сферу управління державною власністю. Сьогодні ми часто стикаємось з неадекватною оцінкою державного майна, яке не продається, або, навпаки, дістається за безцінь інсайдерам. Прозорі аукціони дозволять усунути цю проблему, продавати активи за ринковою ціною з користю для держави в цілому та конкретного держпідприємства окремо».

  Андрій Токар, директор з питань матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Укргазвидобування» розповідає, що сьогодні держпідприємство вже готове виставити на продаж металолом чорних та кольорових металів, відпрацьовані акумуляторні батареї, масла тощо.

  «Наші лоти вимірюються тисячами тонн, загальна вартість активів для продажу близько 500 млн грн. Сподіваємось, завдяки конкуренції та прозорій системі збільшити надходження, завдяки ефективному інструменту реалізації та розширенню асортименту», - коментує Андрій Токар.

  Гордієнко Ігор, в.о. заступника директора з інвестиційного планування та закупівель ДП НЕК «Укренерго» в свою чергу пояснює: «Ми самі ініціювали підписання меморандуму про співпрацю з ProZorro.Продажі. Вже маємо кілька лотів металолому на суму більш ніж 20 млн грн. За рік плануємо продати на 100 млн грн. Очікуємо від співпраці високих цін та високої конкуренції».

  Олексій Соболев, керівник проектного офісу «ProZorro. Продажі» нагадав, що підприємства, які бажають долучитися до проекту, можуть звертатися до команди через сайт https://www.prozorro.sale/

  Презентація нового проекту: https://goo.gl/rYp5RU