• In English
 • «Північний сокіл-2017»: перший політ на полярну станцію «Норд» українські військові авіатори здійснили успішно
  опубліковано 14 березня 2017 року о 18:04

  Продовжується спільна українсько-данська операція «Північний сокіл – 2017» з перевезення пального з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України.

  У рамках цієї операції екіпаж військово-транспортного літака Іл-76МД успішно здійснив перший переліт з аеродрому «Туле» на данську полярну станцію «Норд», у ході якої було перевезеного близько 34 тисячі літрів пального та понад 1 тонну вантажу.

  За словами керівника військово-транспортної операції полковника Олександра Кулібаби, перший політ цьогорічної місії пройшов успішно, особовий склад позитивно налаштований на виконання покладених завдань.

  На острові Гренландія українські військові льотчики виконують завдання у важких кліматичних умовах Арктики – при температурі повітря до –50 градусів і при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

  Довідково

  Спільна українсько-данська операція «Північний сокіл – 2017» проходитиме протягом місяця поточного року. В рамках її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти близько 700 тисяч літрів палива та супутніх вантажів з авіабази ВПС США «Туле» на датську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія. До виконання цієї місії відряджено 22 українських військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України.