• In English
 • Зберегти та донести нащадкам культурні та історичні надбання, пов'язані з видатними постатями України - обов'язок держави, - Євген Нищук
  опубліковано 12 березня 2017 року о 15:22

  Під час робочого візиту до Черкаської області Міністр культури України Євген Нищук ознайомився з проблемними питаннями функціонування Шевченківського Національного заповідника, Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, а також ряду інших закладів культури.

  Зокрема, Євген Нищук побував у об’єктах, що входять до складу заповідників, у селах Моринці, Шевченкове, Вільшана, Будищі, також містах Черкаси та Канів. Керівники заповідників та закладів культури поінформували міністра про нагальні питання, пов’язані з експлуатацією об’єктів, потреби проведення в ряді з них ремонтних робіт різних рівнів складності, а також запланованих заходів, направлених на популяризацію української культури та мистецтв, народних ремесел та внеску в українську культуру і історію Тараса Шевченка та інших видатних постатей, історично пов’язаних з Черкащиною.

  “Зберегти та донести до майбутніх поколінь культурні та історичні надбання, пов’язані як з Тарасом Шевченком, так і з іншими видатними українськими постатями, обов’язок держави. Ми з колегами з Міністерства культури обов’язково звернемо увагу на всі озвучені та продемонстровані проблемні питання і будемо шукати можливості, аби їх вирішити”, – сказав Міністр.

  Також Євген Нищук ознайомився з актуальними експозиціями, що функціонують у музеях-садибах, зокрема, виставки у с. Моринці, присвяченої Тарасу Шевченку, що невід’ємно супроводжує українців і нині – в час Революції Гідності, війни з РФ на Сході України. В експозиції – реальні артефакти з Майдану та передової, низка плакатів з актуальним Шевченком-військовим, Шевченком-рок-Кобзарем, а також фото-роботами, де слова Шевченка оживають у бліндажах українських військових, на військовій техніці та плакатах.

  “Постать Шевченка є унікальною для українського народу. Його слова, написані майже дві сотні років тому звучать актуальними і нині, адже час минув, але обличчя ворога не змінилось. І я вдячний кожному митцю, що у своїх літературних, музичних, театральних, художніх, графічних, фото роботах проводить місток між минулим та сучасним. Ще раз підкреслює – у тих словах, що писав Тарас Шевченко – надзвичайні уроки майбутнім поколінням, які ми маємо засвоїти, аби не повторилося біди”, – додав Євген Нищук.