• In English
 • Міністр культури відвідав Черкаський драматичний театр ім. Т.Шевченка, що знаходиться на реконструкції
  опубліковано 12 березня 2017 року о 13:50

  Міністр культури України Євген Нищук в рамках робочої поїздки на Черкащину зустрівся з керівництвом, технічним та творчим складом Черкаського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка та оглянув хід реконструкції закладу культури.

  Під час зустрічі були обговорені особливості проведення ремонту театру після пожежі, що сталась 1 липня 2015 року. Тоді внаслідок займання вщент було зруйновано глядацьку залу, обвалилися усі поверхи та дах та, завдяки втручанню пожежників, було врятовано сценічну та адміністративну частини театру.

  Міністр культури зазначив, що відбудова та відновлення роботи театру є питанням важливим та принциповим, тож потребує координації та спільних дій як на рівні колективу закладу, так і міської, районної і обласної влади, та на високому державному рівні.

  “Черкаський театр місце символічне, адже багато років тому у цих стінах ми спільно втілювали у життя театральні постановки, у цих кімнатах проходили наші спільні читки та репетиції, ми разом грали на сцені, яка зараз знаходиться в руїнах. І це дуже болісне видовище”, – сказав Євген Нищук.

  “У нинішній складний для країни час, питання вкладення коштів у культуру, нажаль, відходить на другий план, але я не втомлююсь бити на сполох і казати, що саме культура нині може об’єднати, залікувати рани, подарувати віру в майбутнє. Саме тому я особливо вдячний нашій співпраці та розумінню з Черкаською районною та обласною владами, керівництвом міста, вдячний і розумінню з колективом.  Переконаний, залучивши також потужності Уряду - Міністерства культури, Міністерства регіонального розвитку та будівництва тощо - вже незабаром ми усі відвідаємо прем’єрні постановки у відродженому Черкаському драматичному театрі ім. Тараса Шевченка”.

  Ремонтні роботи в театрі тривають у безперервному режимі. Нині вже на 90% завершено монтаж покрівлі, єдину затримку викликав ремонт вентиляційних шахт, кажуть будівельники, втім і він – на завершальній стадії. Також проведена повна заміна вікон та дверей на фасадній частині театру, йде утеплення його, а також штукатурка та покраска. На проведення внутрішніх робіт, кажуть в Черкаській ОДА, вже заплановано близько 10 млн грн, що будуть профінансовані спільно з ДФРР. Паралельно запланована і реконструкція площі Тараса Шевченка перед театром, зокрема упорядкування роботи малих архітектурних форм.

  “У нашій роботі ми маємо дотримуватись цілого ряду вимог та норм, за якими здійснюється реконструкція. На стадії будівництва виникає також багато питань щодо технічного оснащення, світлового. Зараз ведуться переговори з архітекторами, які візьмуться за внутрішнє оздоблення театру, відбудови глядацької зали з врахуванням потреб сучасного театру. Ми розуміємо, що є багато нюансів, втім є бажання співпраці та порозуміння і це – найголовніше”, - додав заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. 

  Під час розмови також були обговорені перспективи роботи у колективі нового директора закладу культури Петра Ластівки, обраного за конкурсом. Останній в свою чергу зазначив, що налаштований спрямувати роботу на співпрацю з цим поважним колективом, що разом витримав і успіхи, і невдачі, пережив цю велику пожежу. “Саме колектив передусім, люди, а не стіни, є ключовими у театрі. Сподіваюсь, ми зможемо знайти спільну мову і налагодити продуктивну співпрацю”, – сказав П. Ластівка. 

  Також були підняті питання впровадження у колективі контрактної форми роботи та врахування його недосконалостей, які б могли завадити спокійній роботі колективу. Артисти також подякували за розуміння зі сторони влади і поділилися особливістю свого нинішнього репетиційного і робочого періоду, а також майбутніми прем’єрними постановками.