• In English
 • Євген Нищук долучився до Всеукраїнької акції "Паростки єднання"
  опубліковано 12 березня 2017 року о 11:16

  В рамках Шевченкових днів Міністр культури України Євген Нищук відвідав Черкащину та взяв участь у Всеукраїнській акції “Паростки єднання”, що пройшла у Каневі на Чернечій Горі.

  Після Архиєрейської Божественної літургії за Тараса Шевченка та усіх полеглих за волю України, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці на західному підніжжі Тарасової Гори було посаджено першого символічного дуба.

  “Дуб – це унікальне дерево, є символом сили та непохитності, у національній міфології це дерево уособлює єднання світів – сакрального, реального життя та світу предків. Окрім того, дуби – є невід’ємною частиною творчості Тараса Шевченка – вони присутні у його поетичних творах, художніх роботах,” – кажуть ініціатори акції у Київській єпархії УГКЦ.

  Наступний етап “Паростків єднання” проведуть 5 червня 2017 року у день захисту навколишнього середовища. Цього дня буде закладено шкілка з паростків вікових дубів, пам’яток природи, які згодом будуть передані до усіх областей України та за кордон.

  “У цих історичних місцях ростуть дуби, посаджені предками Тараса. Жолуді, що увесь час падають, торкаються благословенної української землі і дають паростки. І ми прагнемо символічно пов’язати коріннями цих дубів цілу Україну, всі куточки світу – всіх українців, які покинули рідну землю і посіли в чужих краях. Ми сьогодні починаємо добру справу і дякуємо за підтримку та благодатний грунт”, – сказав Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф (Мілян).

  Міністр культури України Євген Нищук у свою чергу зазначив, що окрім символічного значення акція носить і просвітницький характер. Адже таким чином привертається увага і до постаті Тараса Шевченка, і до пам’ятних місць, пов’язаних з ним – Шевченківського Національного заповідника, Канівського Музею Тараса Шевченка, Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, що об’єднує цілий комплекс музейних закладів, історичних садиб у селах Моринці, Шевченкове, Вільшана, Будищі.

  “Нині, у непростий час, який переживає Україна, саме культура, видатні особи у мистецтві, стають об’єднавчими для країни. Важливо збиратися разом навколо постатей, що є символами для кожного. Такою постаттю був Тарас Шевченко, слово якого голосно звучало і у давні часи, і яке є актуальним і тепер – у боротьбі українців в часи Революції Гідності, і у час війни на Сході України. Таке об’єднання дає сили творити, боротися і жити по тих настановах, які писав Шевченко. Це однозначно робить нас сильнішими”, – додає Євген Нищук.

  До ініціативи долучилися також Міністерство екології та природних ресурсів України, а також Канівський природний заповідник, завдяки яким увага також привертатиметься не лише до нагальних культурно-мистецьких та пам’яткоохоронних питань, а й до питань збереження довкілля, зокрема Тарасової Гори та її околиць, актуальних екологічних та природоохоронних питань.