• In English
 • Павло Петренко презентував сервіси з видачі свідоцтва про народження та реєстрації місця проживання малюка у Перинатальному центрі міста Києва
  опубліковано 10 березня 2017 року о 12:45

  Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко відвідав Перинатальний центр міста Києва, де презентував проекти з видачі свідоцтва про народження та реєстрації місця проживання малюка безпосередньо у медичному закладі. Очільник Мін’юсту вручив перші документи батькам 5 новонароджених.

  «Сьогодні ми презентуємо нову послугу Міністерства юстиції – можливість зареєструвати місце проживання дитини безпосередньо у пологовому будинку. Це послуга, яка так само затребувана українськими молодими сім’ями, як і видача свідоцтва про народження. Її запуск дасть можливість батькам не бігати кабінетами Міграційної служби, щоб, відстоявши у чергах, отримати відповідні довідки», - зазначив Міністр юстиції.

  За його словами, запуск даного пілотного проекту став можливий завдяки співпраці з МВС та Міграційною службою.

  «Нині даний пілот діє у Києві та Харкові. Однак, не маю сумніву, до кінця року він стане загальнонаціональним. У всіх пологових будинках, які видають свідоцтва про народження, з часом так само мають проводити реєстрацію місця проживання», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Він нагадав: раніше українська сім’я, яка народила дитину, після виписки з пологового будинку мала піти до місцевого РАЦСу й витратити кілька тижнів для отримання свідоцтва про народження. Після цього вони мали звернутися до Міграційної служби і ще кілька тижнів провести у чергах для того, щоб зареєструвати місце проживання. І лише після цього батьки йшли до органів соціального захисту, щоб отримати допомогу при народженні дитини. У окремих випадках це могла затягнутися на кілька місяців.

  «Нині у 474 пологових будинках по всій Україні діють фронт-офіси Міністерства юстиції, які видають відповідні свідоцтва про народження. За минулий рік цією послугою скористалися 116 тисяч батьків новонароджених. Нині ми працюємо над розширенням проект з реєстрації місця проживання новонародженого. Наступний наш крок – отримання допомоги при народженні дитини безпосередньо через он-лайн сервіси Міністерства юстиції на платіжну картку. Ми хочемо повністю прибрати бюрократичну складову при народженні дитини», - резюмував Павло Петренко.