• In English
 • Сергій Савчук: Масове будівництво біогазових станцій - надійний інструмент вирішення енергетичних та економічних питань в Україні
  опубліковано 06 березня 2017 року о 18:23

  6 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у презентації нового проекту компанії «Миронівський хлібопродукт» з будівництва біогазової станції на птахофабриці у місті Ладижин Вінницької області. Ідея проекту – повністю утилізовувати курячий послід і виробляти з нього біогаз для виробництва електроенергії.

  Загальна потужність електростанції складе 20 МВт. Першу чергу електричної станції потужністю 10 МВт буде введено у 2017-2018 роках, другу чергу також потужністю 10 МВт – у 2019-2020 роках. Загальна сума інвестицій по цьому проекту становить до 50 млн доларів.

  «Держенергоефективності цілком підтримує ініціативи із будівництва біогазових станцій та електрогенерації з біогазу. Їх необхідно розповсюджувати по всій країні, адже такі проекти передусім дозволяють вирішувати енергетичні та економічні питання. Ця станція дозволить замістити 87 млн м3 газу у рік», - прокоментував Сергій Савчук.

  Як пояснив Голова Агентства, такі проекти мають цілу низку переваг. З точки зору підприємства, це утилізація відходів, забезпечення власних потреб в енергоресурсах, додаткові можливості для розвитку бізнесу. З точки зору держави – зменшення енергетичної залежності, активізація економіки, створення нових робочих місць, розвиток внутрішнього ринку виробництва місцевих видів палива.

  Голова Агентства також відзначив, що рішення компанії інвестувати у будівництво біогазової станції – це свідчення того, що законодавство у сфері відновлюваної енергетики працює. Відповідно до чинного Закону України № 514-VIII компанія зможе продавати у мережу вироблену з біогазу електроенергію та отримає надбавку до цього тарифу за використання вітчизняного обладнання у розмірі до 10%.

  Сергій Савчук висловив впевненість, що такі проекти руйнують стереотипи про те, що начебто виробництво біогазу з курячого посліду – це повернення в минуле. «Наприклад, у розвиненій Німеччині більше 11 тисяч біогазових установок, а в Україні – поки що лише 10 одиниць. Різниця катастрофічна і ситуацію потрібно виправляти. Держава, зі свого боку, підтримує ці проекти, щоб для інвестора строк окупності таких проектів був мінімальним».

  Підтримку проекту також висловили Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України, Олексій Оржель, голова Української асоціації відновлюваної енергетики та інші експерти.

  Нагадаємо, що сьогодні в країні працює 10 біогазових установок загальною потужністю 10 МВт, з яких 5 МВт – це потужності установок Миронівського хлібопродукту. Тож, розпочинаючи перший етап будівництва нової біогазової установки, компанія подвоїть ринок біогазу.