• In English
 • Євген Нищук зустрівся з представниками Конгресу українців Канади
  опубліковано 06 березня 2017 року о 15:35

  Під час робочого візиту до Торонто Міністр культури України Євген Нищук зустрівся  з проводом Конгресу українців Канади.

  Під час розмови Президент Конгресу українців Канади Павло Грод зазначив, що культура є одним з ключових напрямків розвитку суспільства – як в Канаді, так і в Україні, тож потребує максимальної уваги з боку держави.

  “Засобами культури та мистецтва сьогодні має будуватися свідомість та ідентичність в Україні. Якби протягом років Незалежності цим питанням приділялася належна увага, переконаний, ми б не мали таких серйозних проблем на Сході України, в Криму. Тут, у Канаді, ми плекаємо українську культуру, український дух, але понад усе ми прагнемо його розвитку, хочемо допомогти побудувати сильний народ. Прагнемо поділитися думками та досвідом – як збагаченням, збереженням та просуванням канадської культури займаються тут, як втримуючи ідентичність та автентику – говорять у мистецтві  надсучасною мовою, які приклади варто запозичити для розвитку української культури, на що звернути увагу”, - розповідає Павло Грод.

   Під час кількагодинної зустрічі були обговорені цілий ряд питань по різних напрямках культури та мистецтва, серед іншого – підняли тему просування видавничих програм у літературі, впливу теми війни та Революції Гідності на митців, особливості призначення Національної премії ім. Т.Шевченка, співпраці між музейними та театральними інституціями тощо. Обговорили і важливу тему підтримки української мови, зокрема на законодавчому рівні.

  До розмови серед інших долучилися відомі канадійці українського походження - Юрій Клюфас, Рая Шадульська, Анна Кисіль, Оксана Рева, Оксана Василик, Славка Івасиків, Орест Скліренко, Квітка Кондрацька та інші.

   “Ця зустріч з керівниками різних напрямків роботи Конгресу українців Канади є дуже важливою, адже для того, щоб робити справу, дуже важливо реально бачити людей, дивитись в очі, відповідати на навіть незручні запитання, втім не вдягати “рожевих окулярів”, а реально оцінювати ситуацію”, – зазначив  Євген Нищук.

  «Я буду вдячний за усі поради та цікаві пропозиції співпраці між Україною та Канадою”.

  Під час розмови також розглядалися питання необхідності упорядкування спільного плану дій щодо закордонного українства. Представники Конгресу українців Канади в свою чергу висловили бажання поглибити таку співпрацю та повну готовність долучатись до усіх організаційних процесів.