• In English
 • Експерти проекту Twinning ознайомилися з ІТ-технологіями системи прикордонного контролю
  опубліковано 03 березня 2017 року о 10:05

  Протягом тижня в Адміністрації Державної прикордонної служби України, в рамках першого компоненту проекту Twinning «Підтримка Державної прикордонної служби України у подальшому запровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів», тривала робота групи експертів Європейського Союзу (прикордонних відомств Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща та Литовської Республіки).

  Під час роботи експертами вивчено порядок функціонування існуючих системи прикордонного контролю, системи узагальнення інформації та методів звітування Держприкордонслужби.

  Особливу увагу експерти приділили вивченню системи аналізу ризиків, яка функціонує в прикордонному відомстві. Під час спільної роботи обговорено порядок здійснення  оцінки загроз та аналізу ризиків на всіх рівнях управління. З практичної точки зору найбільша увага приділялась продуктам аналізу ризиків, пов’язаних з визначенням актуальних загроз прикордонній безпеці та вжиття практичних заходів на підставі аналізу ризиків.

  У ході роботи експерти здійснили ознайомчий візит аеропорт «Бориспіль», де несуть службу прикордонники ОКПП «Київ». Вони мали можливість ознайомитись з реальним функціонуванням вищезазначених систем, здійснити практичну оцінку технічного забезпечення прикордонного контролю на першій та другій лінії, а також врахування та практичну реалізацію продуктів аналізу ризиків.

  Відзначимо, що кінцевим результатом реалізації проекту Twinning стануть конкретні пропозиції міжнародних експертів, а також підтримка в удосконаленні оперативно-службової діяльності Держприкордонслужби.