• In English
 • Євген Нищук обговорив із заступником Міністра канадської спадщини перспективи розвитку спільного кіновиробництва
  опубліковано 02 березня 2017 року о 10:33

  В рамках робочого візиту до Канади  Міністр культури України  Євген Нищук  провів зустріч із заступником Міністра з питань канадської спадщини Греемом Флеком.

  Під час зустрічі обговорено ряд актуальних для обох країн питань. Серед іншого сторони розглянули можливість підписання угоди між країнами про спільне кіновиробництво. Зокрема, Міністр культури України наголосив, що цього року українська держава виділила на розвиток вітчизняного кінематографу, суму, що у кілька разів перевищує фінансування  кіногалузі у минулих роках.

  “Кіновиробництво – перспективний та один із найбільш пріоритетних напрямків, які сьогодні втілюються Міністерством культури України. Ми розуміємо, що саме шляхом мистецтва ми можемо зараз зшивати країну, насичувати культуру змістами, зрештою, виховувати наступні покоління. І приклад українсько-канадського художнього фільму “Гіркі жнива” – показовий. Саме таким чином – через якісну картинку на екрані, зворушливу історію любові головних героїв, гарні краєвиди українського села, а часом навіть захопливі каскадерські трюки – показана драматична сторінка історії усього українського народу, коли в невеликих епізодах розставлені основні акценти, коли чорне стає чорним, а біле – білим. І ці речі зрозуміє і молодь, і старше покоління”, – сказав Євген Нищук.

  “Цього року в нашому бюджеті закладено близько півмільярда гривень на кіновиробництво, втім ми розуміємо, що і цього не достатньо, тож закликаємо до співпраці партнерів по всьому світу”.

  Євген Нищук підкреслив готовність України до співпраці, зокрема висловив бажання активніше залучати канадських спеціалістів до роботи українських кіностудій та використовувати їх досвід для розвитку кіногалузі.

  У свою чергу заступник Міністра з питань канадської спадщини Греем Флек висловив підтримку України Канадою у такий непростий час та запевнив у відкритості до спільної роботи.

  “Співпраця між Україною та Канадою є міцною та стабільною. Наші країни пов’язані історично, а 25 років тому Канада була тією країною, яка однією з перших визнала Незалежність України,– сказав Греем Флек. - Хочу запевнити, що Міністр канадської спадщини Мелані Джолі також зацікавлена у налагодженні тіснішої роботи між нашими культурними інституціями, тому ми переконані, що зараз знаходимось на початку конструктивного діалогу та спільної ефективної роботи”.

  Представники культурного відомства Канади зазначили, що підписання вже в близькому майбутньому угоди про спільне кіновиробництво є реальним, втім одним з основних аспектів, на які пропонується звернути увагу, має стати економічна привабливість, як для України, так і для Канади проектів, що втілюватимуться.

  Окрім співпраці у сфері кіно, були обговорені питання, пов’язані з роботою реставраційних майстерень та обміну досвідом спеціалістами з України і Канади з багатьох напрямків.