• In English
 • У Міненерговугілля обговорили пропозиції та зауваження для формування фінальної версії проекту оновленої Енергетичної стратегії до 2035 року у розділі "Генерація"
  опубліковано 02 березня 2017 року о 09:11

  Міненерговугілля України 1 березня 2017 року провело круглий стіл спільно з Енергетичною Асоціацією України та членами Експертної ради з питань підготовки проекту оновленої Енергетичної стратегії України на тему «Обговорення пропозицій та зауважень для формування фінальної версії проекту оновленої Енергетичної стратегії до 2035 року у розділі «Генерація».

  Круглий стіл відбувся під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко. Модерував захід Президент ВГО «ЕАУ» Василь Котко.

  Наталія Бойко наголосила на важливості врахування думки громадськості та зауважила про визначені стислі терміни підготовки фінальної версії документа. За період громадського обговорення надійшло більше 1100 коментарів від 66 джерел.

  Ключові питання, на яких сфокусували увагу учасники круглого столу – вимоги ЄС з екології, зокрема щодо викидів вуглецю; зобов’язання щодо збільшення частки ВДЕ в ЗППЕ на 2020 рік до 11%; аргументація побудови визначеного Програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року каскаду ГЕС/ГАЕС; вимоги щодо термінів пролонгації, виведення з експлуатації та добудови АЕС; ціна різних джерел генерації на МВт*Г.

  Промовці у виступах наголошували, що Україна має модернізувати потужності генерації для приведення шкідливих викидів до рівня нормативів ЄС, а також звернули увагу на швидке здешевлення інвестицій у «зелену енергетику».

  Висловили думки щодо градації поточної вартості генерації за різними джерелами та зазначили про можливу зміну економічної привабливості окремих типів генерації до 2035 року.

  Крім того, експерти зазначили, що Україна має значний потенціал ВДЕ. Також наголосили, що реалізація проектів у гідроенергетиці дозволить значно збільшити встановлену потужність.

  Учасники круглого столу звертали увагу на потребу врахувати в проекті Енергетичної стратегії не тільки інтереси генерацій, а й споживача.