• In English
 • Уряд здійснює послідовні кроки з метою формування цивілізованого газового ринку, - Володимир Кістіон
  опубліковано 28 лютого 2017 року о 14:35

  Кабінет Міністрів послідовно працює над впровадженням реформи ринку природного газу в Україні. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон під час свого виступу на відкритті Щорічного Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта – 2017.

  «Україна продовжує рухатися шляхом глибинних структурних реформ в енергетиці. Ми здійснюємо послідовні кроки з метою формування цивілізованого газового ринку. У першу чергу нагадаю, що минулого року Кабмін встановив єдину ціну на природний газ. Ми відмовилися від політичного популізму та його впливу на закони економіки. Крім того, єдина ціна на газ – це усунення причини корупції у цій сфері», - зауважив Володимир Кістіон.

  Віце-прем’єр-міністр пояснив, що наразі робоча група під його головуванням займається двома основними напрямками роботи – відокремленням діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу (анбандлінг НАК «Нафтогаз України») та реформа корпоративного управління НАК «Нафтогаз України».

  «Сьогодні ми активно працюємо над двома нагальними завданнями. Це – відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу, тобто анбандлінг НАК «Нафтогаз України», а також реформа корпоративного управління компанією. Створена за дорученням Прем’єр-міністра робоча група під моїм головуванням концентрує свою діяльність на цих двох напрямах», - наголосив Володимир Кістіон.

  Він також розповів про конкретні результати діяльності робочої групи. Зокрема, про створення нового оператора газотранспортної системи України.

  «Минулого року Уряд затвердив актуалізований План реструктуризації компанії НАК «Нафтогаз України». Відповідно до нього утворено новий оператор газотранспортної системи ПАТ «Магістральні газопроводи України», затверджено його статут, призначено виконувача обов’язків керівника компанії тощо. Днями було підготовлено попередній перелік активів, необхідних для функціонування нового оператора ГТС, а також план їх передачі», - розповів Віце-прем’єр-міністр.

  «Новий незалежний оператор газотранспортної системи сприятиме повноцінному функціонуванню ринку природного газу, залученню нових постачальників газу – як українських, так і європейських», - додав Володимир Кістіон.

  Віце-прем’єр-міністр також прокоментував процес реформи корпоративного управління НАК «Нафтогаз України».

  «Уряд ухвалив актуалізований План реформи корпоративного управління НАК «Нафтогаз України». Частина вказаного Плану вже реалізована. Одним з найважливіших кроків виконання Плану є прийняття Закону щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером, засновником або учасником яких є держава. Це дозволить побудувати ефективну, професійну, прозору та стабільну роботу органів управління державними компаніями, позбавить державу права політичного втручання в управління ними», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.

  Наостанок Володимир Кістіон подякував представникам ЄБРР, Світового банку, Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки за участь та допомогу у процесі пошуку збалансованих, оптимальних рішень у здійсненні реформ.