• In English
 • Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн 62 тисячі внутрішньо переміщених осіб
  опубліковано 28 лютого 2017 року о 12:06

  Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного  штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі Сходу України.

  Так, з початку проведення на Сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення  АТО в інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн 62 тис. 460 осіб, з яких 177 тис. 516 дітей та 500 тис. 657 осіб з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн 39 тис. 607 осіб та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 853 особи.

  Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції на вокзалах та координують дії щодо їх розселення і вирішення побутових питань.

  Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки.

  Загалом від початку проведення АТО на Сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу 176 тис. 581 внутрішньо переміщеній особі, у тому числі 48 тис. 972 дітям та 30 тис. 295 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

  Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).