• In English
 • Держфінмоніторинг продовжує роботу з координації державних органів з метою підготовки України до 5-го раунду оцінки Комітетом MONEYVAL
  опубліковано 27 лютого 2017 року о 14:03

  Державна служба фінансового моніторингу України продовжує здійснювати організаційні заходи з підготовки до 5-го раунду оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Комітетом експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (далі – Комітет MONEYVAL).

  Так, на минулому тижні Держфінмоніторингом організовано та проведено низку робочих нарад за участю представників правоохоронних та інших заінтересованих державних органів, з питань:

  - протидії фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

  - розслідувань правоохоронних органів, пов’язаних з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму;

  - конфіскації доходів, отриманих злочинним шляхом.

  Також Держфінмоніторингом 24 лютого 2017 року проведено практикум-тренінг для представників, які надають послуги з обміну валют, за участю Національного банку України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, як органів регулювання і нагляду.

  Окрема зустріч відбулась з представниками Управління з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

  Основною метою проведення зазначених нарад було обговорення проблемних питань, що виникають у учасників системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в ході підготовки до оцінки України Комітетом MONEYVAL та вироблення спільної позиції в контексті майбутніх консультацій з міжнародними експертами. Питання підготовки до 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL перебуває на постійному контролі в керівництва Держфінмоніторингу.

  Довідково

  Комітет MONEYVAL – ключовий офіс Ради Європи з питань оцінки заходів боротьби із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. 5-ий раунд оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Комітетом MONEYVAL відбудеться з 27 березня по 8 квітня 2017 року.