• In English
 • Світлана Фоменко провела презентацію "Мистецька освіта в умовах децентралізації"
  опубліковано 24 лютого 2017 року о 19:44

  Сьогодні, 24 лютого, під час наради за участю керівників структурних підрозділів у галузі культури областей та міст Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Одеси з метою обговорення актуальних проблем діяльності закладів культури в умовах децентралізації, Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко провела презентацію на тему «Мистецька освіта в умовах децентралізації».

  «Зараз децентралізація найпопулярніше слово, яке торкається всіх секторів розвитку суспільства. Сфера культури у рамках децентралізації є дуже чутливою, оскільки не нормувалась в актах,  пов’язаних  з територіально-адміністративним устроєм, з проведенням децентралізації, з передачею і розподілом повноважень на різних рівнях. Питання гостре і актуальне особливо щодо долі мистецької освіти в умовах децентралізації», - сказала під час виступу Світлана Фоменко.

  Перший заступник Міністра пояснила, як у проекті Закону України «Про освіту» пропонується розглядати мистецькі школи і системи мистецької освіти: «Проект закону «Про освіту» прийнятий в першому читанні, і зміни, які ми можемо внести до нього напередодні другого читання, можуть бути лише редакційного, уточнюючого характеру. Цей проект Закону регламентує спеціалізовану освіту, тобто зберігає системність освітнього процесу, містить визначення «мистецької освіти», стандартів, атестації працівників в цій сфері».

  Вона також зупинилася на інструментах для реалізації планів у сфері збереження і розвитку мистецької освіти.

  Голова Центрального комітету профспілки працівників культури Людмила Перелигіна під час свого виступу  відзначила  інформаційну політику Міністерства культури  в частині проведення роз’яснювальної роботи щодо проведення  заходів з упередження  можливих негативних  наслідків для закладів культури в умовах децентралізації. Вона також  закликала до системної співпраці з Міністерством культури задля отримання ефективних результатів.

  Під час обговорення презентації порушувалися питання розробки та  затвердження освітніх програм для мистецьких шкіл, діяльності  регіональних методичних центрів тощо.

  Під час наради присутні заслухали презентацію концепції Децентралізації і LOGIC MODEL та структури відділів культурної політики та ресурсів, які запропонувала  радник Міністра культури Ірина Френкель.

  Свої презентації стосовно збереження закладів культури в умовах децентралізації представили  начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак та начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров.