• In English
 • У Києві відкрили меморіальну дошку видатній українські художниці Тетяні Яблонській
  опубліковано 24 лютого 2017 року о 19:19

  24 лютого у Києві на будинку за адресою провулок Мар’яненка,14  урочисто відкрито меморіальну дошку Герою України, народній художниці України, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіку Академії мистецтв України Тетяні Яблонській, ім’я якої є своєрідним символом українського образотворчого мистецтва.

  Цього року видатній українській художниці виповнюється 100 років з дня народження. Впродовж усього свого творчого життя Тетяна Яблонська брала участь у численних всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних виставках, серед яких найвідоміші: у 1956 році — XXVIII Міжнародна художня виставка у Венеції (Бієнале), у 1958 році — Всесвітня виставка в Брюсселі, де Тетяна Яблонська була нагороджена бронзовою медаллю за картину «Хліб» (1949). Починаючи зі студентських років, мала більш ніж 30 персональних виставок у Лондоні, Будапешті, Києві  та  інших містах України.

  У 1997 році ЮНЕСКО назвало Тетяну Яблонську художником року, а в 2000 році Міжнародний біографічний центр у Кембриджі удостоїв її звання «Жінка року». Це престижне звання присвоюється лише яскравим і самобутнім особистостям, чиї досягнення визнані в міжнародному масштабі.

  «Постать Тетяни Яблонської – унікальна для української культури. Її полотна – живі, яскраві, сповненні життя.  Кожна з її робіт – справді «картина – роман», «народна епопея», унікальна історія людини, як частини великого народу. Твори Яблонської – наш національний художній скарб, насичений  теплотою і почуттям захоплення навколишнім світом. Держава ж має зберігати та популяризувати імена та творчість таких Геніїв, аби, натхненні  ними, в Україні народжувалися нові видатні імена», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

  Нагадаємо, що до 100-річчя  з дня народження цієї видатної постаті у вітчизняному образотворчому мистецтві відбудуться  пам’ятні  події та заходи. Так, 14 лютого у Київському національному музеї російського мистецтва відкрилась виставка  до дня народження Тетяни Яблонської, яка діятиме  до 12 березня. У Національному музеї літератури України діятиме виставка, яка представить  ліричні  пейзажі художниці 80-х років.

  Сьогодні, 24 лютого  в день народження Тетяни Яблонської  відкрилась виставка у Національному художньому музеї України, яка представляє творчі роботи  художниці всіх періодів творчості.

  Національний банк України випустив монету до 100-річчя народної художниці Тетяни Яблонської , а до кінця лютого видавництво Родовід  планує випустити книгу «Тетяна Яблонська», яка представить  зібрання творів художниці у колекції Запорізького художнього музею.